• 2008-05-23 11:36 Salakmotor: győzelmi esélyek

A most először Ferjan Matejt is a soraiban tudó magyar válogatott győzelmi esélyekkel várja a vasárnapi, Miskolcon sorra kerülő salakmotoros csapat-világbajnoki selejtezőt. A kvalifikációs viadalon Ferjan mellett Szatmári László, Magosi Norbert, Tabaka József és Tihanyi Sándor alkotja az együttest, amelynek az Egyesület Államok, Lettország és Németország csapata lesz az ellenfele a világkupába jutást jelentő első helyért.

• 2008-05-22 09:59 Közeledik a 16. Bükki Hegyi Maraton!

A több mint másfél évtizedes múltra visszatekintő 16. Bükki Hegyi Maraton elnevezésű futóversenyt, mely a „Miskolci 5próba” pontszerző helye is, június 28-án, szombaton rendezik meg Miskolcon, illetve a Bükk hegységben.

• 2008-05-21 15:07 Patrik negyedik

A Cegléd közelében fekvő Nyársapát adott otthont a Magyar Köztársaság Nemzetközi Motocross Bajnokság második fordulójának. A vetélkedésben osztrák, román, szlovák és ukrán versenyzők is rajthoz álltak, így igen erős mezőny csatázott az előkelő helyezésekért. A viadalon természetesen ott voltak a Miskolci Motocross Racing Sportegyesület sportolói is, akik nem vesztegették az idejüket, a legénység szorgalmasan gyűjtögette a pontokat. A 85 köbcentiméteres kategóriában Sziklavári Patrik (KTM SX85) az első futamot remek versenyzéssel megnyerte. A másodikban is nagyszerűen kapta el a rajtot, a sokat ígérő első helyen haladt, ám a leintés előtti körben, a motorja megadta magát, így a verseny feladására kényszerült. Óriási kár, de a technikai sportágakban sajnos az ilyesmi bármikor előfordulhat. Az összetettben így a negyedik helyre került. Kovács Gábor (Yamaha YZ85) a hatodik helyen fejezte be a versenyt. Rajthoz állt az MX2, azaz a 125 köbcentiméteres profi kategóriában Sziklavári István (KTM SXF250), aki egyelőre még csak sérüléséből lábadozik. Az összetettben tizedik lett a 2x35 perces futam után.

• 2008-05-21 13:41 Aranyat hoztak

Nagyszabású nemzetközi utánpótlás judo versenynek adott otthont Lyon. Az eseményen 20 ország 306 versenyzője lépett tatamira. A magyar csapat számára a viadal egyben a válogató versenyek második állomása volt, a junior Európa-bajnokságra és világbajnokságra utazó keretbe kerülésért. A vetélkedésen három miskolci is szerencsét próbált: Erdélyi Lilla, Karakas Hedvig és Gáspár Eszter. Erdélyi és Gáspár szereplését teljes siker kísérte, ugyanis mindketten megnyerték súlycsoportjukban a versenyt, míg Karakasnak ezúttal az ötödik hely jutott. Erdélyi a 44 kilósok mezőnyében a francia Liset, a német Menz, valamint az orosz Fedulova legyőzésével masírozott a dobogó tetejére. Ugyancsak nem fért kétség Gáspár elsőségéhez. A Miskolci VSC sportolója a 63 kilósok vetélkedésében legyőzte a francia Mullert, az izraeli Meresidit, majd az olasz Gwendet. A döntőben német vetélytárs várt rá, de Loselein sem tudta feltartóztatni a remekül harcoló magyar lányt. Diadalának az értékét növeli, hogy egyetlen mérkőzésen sem töltötte tatamin a teljes időt.

• 2008-05-21 12:32 Mészáros aranyérmes

Ahhoz már az elmúlt években hozzászokhattak az erőemelés miskolci barátai, hogy amikor Mészáros László valahol rajthoz áll, ott nem marad el a magyar siker. Nos, a Miskolci VSC sokszoros világ-, és Európa-bajnoka ezúttal Csehországban, Novy Borban tette próbára képességeit, ahol a GPC profi szervezet fekve nyomó Európa-bajnokságát rendezték meg. A viadalon igen rangos mezőny tett kísérletet, hogy megdöntse a magyar sportoló uralkodását, de a vetélytársak ezúttal is csak a vert mezőnyben végeztek. Mészáros László a 125 kilós súlycsoportban indult, és 325 kilós eredményt ért el. Ez új Európa-csúcs, amihez csak gratulálni lehet! Természetesen az eredmény bőségesen elegendőnek bizonyult az első hely megszerzéséhez, s külön öröm, hogy a miskolci sportember teljesítményével az abszolút első helyet is kiérdemelte.

• 2008-05-21 12:29 Legördült a függöny

Lejátszották az utolsó fordulót az asztalitenisz csapatbajnokságokban. A férfi NB I Keleti csoportban a Borsod Volán I hazai környezetben 11-7-es győzelmet aratott a Békési TE II ellen, és ezzel a közlekedésiek a harmadik helyen végeztek. Huszonnégy pontot gyűjtöttek, igaz, a bajnok Kiskunfélegyháza 35 egységgel szerezte meg az elsőséget, míg a második helyezett Cegléd is 32-ig jutott. Sajnos, nem kísérte siker a másik miskolci alakulat, a Diósgyőri ASE szereplését. A diósgyőriek a záró fordulóban, Jászberényben, nagy ellenlábasuknál léptek asztalhoz és hatalmas csatában 7-11-es vereséget szenvedtek. Ez azt jelentette, hogy az alakulat 10 ponttal mindössze kilencedik lett, így kiesett az első osztályból.A Borsod Volán II férfi NB II-es gárdája játék nélkül, 18-0-s sikert könyvelhetett el az Orosháza ellen, és ez a nyolcadik helyet, illetve az ezzel járó bent maradást jelentette a közlekedésiek számára. Ugyancsak 18-0-s eredmény született a Nyíregyháza-Tanoda SE női találkozón, de játék nélkül, mert a miskolciak autóbusza meghibásodott, és nem tudtak elutazni az összecsapás színhelyére. Mindez azonban nem befolyásolta bajnoki helyezésüket, Fülöp Béla együttese 13 ponttal a hetedik helyen zárta a bajnokságot, ugyanennyit gyűjtött a hatodik is. Véget ért a küzdelem a Borsod megyei férfi bajnokságban is, amelyet a Miskolci EAFC gárdája óriási fölénnyel nyert meg, és került fel az NB III-ba. Ezt jelzi, hogy a csapat mindössze egyetlen pontot veszített a menetelése során!

• 2008-05-21 08:46 XIII. Ózdi Hegyi Futóverseny

Az Ózdi Teknőc Futó Club és a helyi polgármesteri hivatal Atlétikai Szakbizottsága május 25-én, vasárnap 10 órától rendezi meg hagyományos viadalát. A XIII. Ózdi Hegyi Futóverseny rajtja és célja a Vadvirág Kisvendéglőnél (Szent István út) lesz. A felnőttek a 21 és a 10 km-es távok közül választhatnak, az általános- és középiskolásokra 3 km vár, míg az óvodások penzuma 300 m. Nevezés és rajtszám átvétel 8.00 - 9.30 óra között az Újváros Téri Általános Iskolában. A félmaratonistáknak 2500, a 10 km-t választóknak 2000 forintot kell fizetni a jelentkezéskor. Az iskolások és óvodások futamaira nincs nevezési díj. A 21 és a 10 km abszolút 1-3. helyezettjei 10-20-30-50 ezer forintos vásárlási utalványt is kapnak. A Tóth Gyula-emlékverseny (férfi 21 km) győztese különdíjban részesül. Minden célba érkező ajándékot kap. A rajtszámok felmutatásával a verseny napján a Bolyky utcai strandra a belépés ingyenes! További információt a 48/574-170-es és 30/262-2215-ös telefonszámon lehet kérni.

• 2008-05-20 09:10 Acélos győzelem

Újabb, győzelemmel véget érő bajnoki mérkőzést játszott hazai pályán a Miskolc Steelers amerikai futball csapat. Szombaton délután a szürke-piros mezes Acélosok ellenfele az Egri Hősök voltak a rájátszás eléréséért vívott találkozón, amelyen az első két negyed kiegyenlített játékot hozott. Ám a folytatásban beindultak a miskolciak, és amíg ellenfelük 8 pontot ért el, addig ők 29-et, így magabiztos győzelmet arattak: Miskolc Steelers – Eger Heroes 45-28. Sikerükkel az Acélosok a második helyet foglalják el a tabellán és amennyiben megőrzik pozíciójukat, következhetnek a rájátszás izgalmai.

• 2008-05-19 11:55 Szórakoztató mérkőzésen döntetlen

Izgalmas, közönség- szórakoztató mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott egymással a Diósgyőr és a Paks Miskolcon a Soproni Liga 28. fordulójában. A hazaiaknál az Újpestre távozó Simon háromszor, a tolnaiaknál az utóbbi időben kirobbanó formában futballozó Tököli kétszer volt eredményes. Események: a találkozót a szurkolók Miskolc város napjára való tekintettel ingyen láthatták, ennek megfelelően remek hangulat, 7000 néző fogadta a csapatokat. Fotók

• 2008-05-17 19:03 Lékó gőzerővel készül

Fogynak a napok, vészesen közeleg az újabb időpont, amikor Lékó Péter nemzetközi sakknagymester Miskolcon tologatja a bábukat. Immár hagyományosan, rapid sakkmérkőzést vív ellenfelével, aki ezúttal a norvég csodagyerek, Magnus Carlsen lesz. A nyolc találkozóból álló csata május 27-én kezdődik.

• 2008-05-16 15:59 Acélosan készülnek

A Hősök terén fogadta Káli Sándor polgármester a Miskolci Steelers amerikai focicsapatot. A találkozás apropója, hogy a Divízió II. keleti csoportjában két győzelem és egy vereség után szombaton az Eger Heroes csapatával mérkőznek az acélos fiúk.

• 2008-05-16 10:46 Eredményes miskolciak a terepfutáson

A hölgyeknél az egyaránt fővárosi Wermescher Ildikó és Farkasdi Edina azonos idővel, míg a férfiaknál két miskolci sportoló előtt az egri Kovács László izgalmas csata végén szerezte meg az első helyet a hosszútávfutók május 10-én megrendezett ,,Montrail Bükk 60" elnevezésű Magyar Terep Ultra-kupa sorozat harmadik állomásán.