Szórakoztató mérkőzésen döntetlen

2008-05-19 11:55

Izgalmas, közönség- szórakoztató mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott egymással a Diósgyőr és a Paks Miskolcon a Soproni Liga 28. fordulójában. A hazaiaknál az Újpestre távozó Simon háromszor, a tolnaiaknál az utóbbi időben kirobbanó formában futballozó Tököli kétszer volt eredményes. Események: a találkozót a szurkolók Miskolc város napjára való tekintettel ingyen láthatták, ennek megfelelően remek hangulat, 7000 néző fogadta a csapatokat. Fotók

Bár az első lövés a vendégek nevéhez fűződött, az első félidő nagy részében a Diósgyőr játszott fölényben és több veszélyes helyzetet is kialakított Kovács Attila kapuja előtt. Homma lövésénél csak a paksi kapus hatalmas bravúrja óvta meg a vendégek kapuját a góltól. Hidegzuhanyként érkezett a 31. percben a csereként beállt Böde gólja, a súlyosnak tűnő sérülést szenvedő Zováthot váltó középpályás fejjel talált a miskolci kapuba. Néhány perc múlva újabb pofont kapott a DVTK. Egy ellentámadás után Tököli esett el Szélpál szorításában, a játékvezető kissé talán szigorúan büntetőt ítélt, melyet a sértett gólra is váltott. Fordulás után egy igen felpaprikázott diósgyőri együttes jött ki a pályára, az erőfeszítések hamar eredményre is vezettek: Simon két találata után az 58. percben már egyenlő volt az állás. A piros-fehérek nem elégedtek meg ennyivel, mentek előre a győztes gólért, a terv azonban visszafelé sült el. Elek mentett meg egy elveszettnek hitt labdát, egyből középre tette azt, átesett azonban a reklámtáblán és nem tudott visszafutni. Tíz ember ellen kontrázott a Paks, az akció végén Tököli ragasztott hatalmas gólt Köteles kapujába. Ezt követően a hevesen reklamáló Vágó Attilát, aki szerint a bírónak meg kellett volna állítania a játékot a harmadik találat előtt védője sérülésekor, Németh Ádám elküldte a kispadtól. Edzője nélkül is folytatta támadásait a DVTK. Egy sarokrúgás után a vendégvédők kézzel értek a labdához, a megítélt tizenegyest Simon váltotta gólra. Ezzel a csatár mesterhármast szerzett és 14. találatát jegyezte a szezonban. A hátralévő időben több gól már nem esett, remek iramú, izgalmas, közönségszórakoztató mérkőzésen igazságos döntetlen született. Bár a Diósgyőr az összecsapás egészében fölényben játszott és több helyzetet alakított ki, a lehetőségeit tökéletesen kihasználó tolnaiak rászolgáltak az egyik pontra.Diósgyőr – Paks 3-3 (Simon 49., 58., 83. – 11-esből ill. Böde 31., Tököli 40. – 11-esből, 69.)