Osztrák győzelem a touron

2007-07-30 16:56

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE Szombaton este a Miskolc belvárosában rendezett közel 70 km-es körpályás etappal ért véget a 34. Tour de Hongrie kerékpárverseny. A viadalt az osztrák színekben versenyző Andrew Bradley nyerte meg, a legjobb magyar az összetett negyedik helyen végző Szeghalmi Bálint lett.A Zemplén és a Bükk kőkemény emelkedői után Miskolc belvárosában ért véget a 34. TDH országúti kerékpárverseny, amely ebben az évben állította talán a legnehezebb feladat elé az indulókat. Ugyanis mire a belvárosi körpályához érkezett a mezőny, már csak a kezdeti létszám fele rótta a kilométereket, utolsó etapként közel 70-et. Már szinte rögtön a záró szakasz elején egy két főből álló szökevénycsapat igyekezett a mezőny dolgát megnehezíteni, akik mind ezt, mind pedig a táv háromnegyedénél végrehajtott 6 fős próbálkozást is visszaverték. Okos, taktikus versenyzésének köszönhetően a bolgár Panajtov szombaton este már a második szakaszgyőzelmének örülhetett, de még így sem tudta utolérni a mezőnnyel célba érkező összetett győztes Andrew Bradley-t. A fehér, vagyis a legjobb 23-év alatti versenyzőnek járó trikó az osztrák Pöll-é, a legjobb sprinternek járó zöld felső szintén Bradley-é, a legjobb hegyi hajrázó, azaz a pöttyös trikós a bükkszentkereszti etapot megnyerő szlovák Riska lett. A legjobb magyarként említhető Szeghalmi Bálint, a Team Cornix versenyzője pedig a negyedik helyet szerezte meg a 34. TDH kerékpárversenyen.J. I.