Ezüst- és bronzérem a Jegesmedvéknek

2013-03-07 18:00

A szerdai vereség után újra a Miskolci Jégcsarnokban csaptak össze a Macik a Dunaújvárosi Acélbikákkal. A hazaiak derekasan küzdöttek, ám ezzel csupán hosszabbítást tudtak kiharcolni. A meccset újra a dunaújvárosiak húzták be. Ezüstérmet szerzett a Miskolci Jegesmedvék csapata a magyar bajnokságban, a MOL Ligában pedig bronzérmet.

A mérkőzés első percei inkább a tapogatózásról szóltak, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 15. percben hangrobbanás rázta meg a Jégcsarnokot: Szilágyi lövését még védte Sevela, de a kipattanót a berobbanó Smith közelről lőtte a hálóba (1-0). Egy perccel később Czuba kapott egy nagyot a térdére, alig tudott lebicegni a jégről – nem tudta folytatni később a játékot –, ám a bírók szerint ez teljesen szabályos volt, nem sokkal később azonban egy ártalmatlan tűnő szituációban Cowant azonnal kiküldték. A kiállításból egy perc telt el, amikor egy csere után újabb kiállítással segítették a Dabot, mondván túl sok játékos volt a jégen, hiába reklamált az egész miskolci kispad. A kiállításban az egyik vendégcsatár durván megütötte Gyenest – a kapus a jégen is maradt – mondani sem kell, következmények nélkül. A Macik mind a dupla, mind a sima hátrány hősiesen kivédekezték, és a harmadban már több gól nem is esett.

Megsérült a bíró

A második harmadban nagy lendülettel kezdtek a Macik, de a 3. percben váratlanul megszakadt a játék, miután egy erősen visszalőtt korong fejen találta Vass Mátyás vonalbírót, akit azonnal az orvosi szobába vittek vérző sérülése miatt. Végül pár perc után három bíróval folytatódott a meccs. Hatalmas küzdelem alakult ki a pályán, minden egyes korongért megharcoltak a felek, emiatt a helyzetek száma nem volt túl magas. A 9. percben Pavuk mehetett zuhanyozni, miután végleges fegyelmit kapott. Az öt perces előnyt a Jegesmedvék nem tudták kihasználni, pedig ordító, üres kapus helyzetük is volt. Időközben Vass vonalbíró visszatért a jégre. Ekkor már pörgött a meccs rendesen, nagy helyzetek itt is, ott is, gól nélkül. Fél perccel a harmad vége előtt emberelőnyben egyenlített a Dab: Azari lövése jutott a hálóba (1-1).

Csak a hosszabbításban dőlt el

A harmadik harmad tizedik másodpercében már kimaradt egy nagy Maci-helyzet, és egy perc múlva még egy. Ezt követően a Macik elpazaroltak egy kettős emberelőnyt. Óriási iramban folyt a játék, mindkét csapat eldönthette volna a találkozó sorsát, ám a kapusok ezt nem hagyták.

A hosszabbításban Nagy maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és nem hibázott (1-2).

A szezon egészen biztosan legjobb mérkőzésén két egyenlő csapat mérte össze tudását, és csak egy hajszálnyi különbség döntött a Dab javára. Így a Miskolci Jegesmedvék a magyar bajnokságban ezüst-, a MOL Ligában bronzérmet szereztek. Az ezüstérmeket Németh Miklós, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke, és Kovács Zoltán főtitkár adta át az érthetően szomorú játékosoknak.

Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler: 1-2 (1-0, 0-1, 0-0)

Tim Kehler: Nagyon büszke vagyok a csapatra, ahogyan küzdöttek, ahogyan játszottak. Gratulálok a Dunaújvárosnak, mert a kulcspillanatokban a kulcsjátékosaik jobb megoldásokat választottak.

Stephan Lundh: Nagyon kiegyenlített mérkőzés volt, ahol a kulcs az volt, hogy Sevela kiválóan védett. A Miskolc nagyon nyomott, de a végét nem bírták.

***

A mérkőzés legfontosabb eseményei:

Kettő perc kettő másodperccel a hosszabbítást követően gólt szerzett a Dabnak Nagy Richárd, így a dunaújvárosi csapat lett a magyar bajnok. A Miskolci Jegesmedvék ezüstérmmel zártak.

A MOL Liga döntőjében a Csíkszereda ellen lép pályára Dunaújváros csapata.

A rendes játékidőben már nem esett több gól, maradt az 1-1, hiába támadtak sokkal többet, és dolgoztak ki helyzeteket a Jegesmedvék. A vendégek kapusa mindent védett. A szünet után után újabb harmad kezdődik, amíg nem lesz egy gól.

10 perc van hátra az utolsó harmadból, továbbra is döntetlen az állás (1-1). Nyomnak a Jegesmedvék, de a kettős emberelőny után egy szimplát sem tudtak gólra váltani.

45. perc:
Támadó játékot játszanak továbbra is a Macik, de a kettős emberelőnyt sem tudták kihasználni a hazaiak.

A második harmad utolsó percében, emberelőnyből, Azari Zsolt góljával egyenlített a Dunaújváros. A találkozó állása így 1-1, csakúgy, mint a tegnapi összecsapáson. A második harmadnak is vége, így az utolsó játékrészre, a szerda esti álláshoz hasonlóan, 1-1-es állással vonulnak majd ki a játékosok a jégre.

32. perc:
Érdekes jelenettel kezdődött a második harmad. A Jegesmedvék egyik játékosa ugyanis a koronggal arcon találta az egyik vonalbírót, akit ápolni kellett, így percekig állt a játék. A meccs felénél továbbra is elmondható, hogy a Macik többet támadnak, több helyzetük van. Ráadásul a vendégek egyik játékosát, Pavukot végleg kiállították, mert bottal, estében hátbavágta az egyik hazai játékost.

Öt perces emberelőnyben játszottak a Jegesmedvék, gólra azonban nem sikerült ezt váltani.

15. perc
: Justin Smith góljával megszerezték a vezetést a Macik. Az első harmad forgatókönyve a tegnapihoz hasonlatosan alakult, ám ezúttal a Dunaújváros nem tudott egyenlíteni, pedig a Macik kettős emberhátrányba is kerültek. A hazai csapat hősies védekezéssel átvészelte az emberhátrányos időszakot.
Az első harmad vége: 1-0 a Jegesmedvék javára.

10 perc játék után nincs gól. A Jegesmedvéknek volt három nagy lehetősége, de valamennyit hárította a vendégek kapusa, Sevela. A Macik egy 2 perces emberhátrányt is átvészeltek az első harmad derekán. A hangulat a Jégcsarnokban remek, a szurkolók rendületlenül bíztatják a csapatokat.

18.00
Elkezdődött a mérkőzés, ismét telt ház előtt lépnek pályára a csapatok.

Hazai győzelem esetén szombaton (18.15) Dunaújvárosban dől el a párharc, míg ha Galaniszék ismét nyernek Miskolcon, megvédik magyar bajnoki címüket, s ők játszhatják a MOL Liga döntőjét az Érsekújvárt a másik elődöntőben söpréssel (3–0) elintéző HSC Csíkszereda ellen. A Dab. sikere esetén a mérkőzés után megkapják az ezüstérmet a Macik, a szövetség illetékesei a helyszínen lesznek, felkészülve erre az eshetőségre.