Kikaptak a Macik, de holnap javíthatnak

2013-03-06 17:44

Telt ház előtt játszották szerdán a MOL Liga elődöntőjének harmadik felvonását, egyben a magyar bajnokság fináléját a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a Miskolci Jegesmedvék. A vendégek jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően megnyerték a találkozót, így a párharc állása 2-1-re módosult, a Dab. javára. A Miskolci Jégcsarnokban tehát eldőlt, hogy a dunaújvárosiak kerültek lépéselőnybe a csütörtöki, második miskolci felvonás előtt.

A találkozót látvány show-elemek vezették fel, a hazai csapat játékosai egy Jegesmedvés díszletből korcsolyáztak elő, a korongot pedig a derült égből, illetve tetőről érkező plüssmaci hozta a kezdőbedobáshoz.

A mérkőzést a Dab kezdte jobban. Enyhe fölényben játszottak a vendégek, több veszélyes helyzetet is kialakítottak, de Gyenes magabiztos volt. A 12. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Tóth kapott remek passzt a kapuvasnál, és a korongot kapásból vágta a hálóba (1-0). A bírók igénybe vették a vadonatúj gólbíró-rendszert, és a videózás után megadták a gólt. Nagyon gyorsan jött az ellencsapás: 25 másodperccel később egy kontra végén Mihalik maradt egyedül a kapu előtt, és az oldalról érkező pakkot egyből továbbította a hálóba (1-1). A harmad második felében már inkább a Macik irányították a játékot, ekkor inkább Sevelának akadt dolga. Két perccel a vége előtt csaknem gólt lőtt a Dab: Galanisz ugorhatott ki egy megszerzett koronggal, de Gyenes eszén nem tudott túljárni.

A második harmad elején alaposan felpörgette a tempót a Miskolc. Sorra alakították ki a helyzeteiket, de vagy Sevela védett, vagy egy kis szerencse hiányzott a gólhoz. A harmad közepén egy emberelőnyben Gyenes több parádés védést is bemutatott. A játékrész hátralévő részében inkább a küzdelem dominált, kevés helyzettel, amelyeket a kapusok hárítani tudtak.

A harmadik harmad 5. percében Galanisz oldalról vette be a miskolci kaput (1-2). A 7. percben egy lecsorgó korongot Tőkési lőtt közelről a hálóba (1-3). Másfél perccel később ismét Galanisz villant, és növelte háromra a Dab előnyét.

Jegyzőkönyv
Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler 1-4 (1-1, 0-0, 0-3)
Miskolci Jégcsarnok 2000 néző
V: Nagy, Haszonits, Gangel, Pálkövi
Gól: Tóth ill., Mihalik, Galanisz(2), Tőkési
Kiállítás: 10 perc illetve 12 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy G., Budai K.(k). Edző: Tim Kehler.

Dab.Docler: Sevela – Lindgren, Srenk, Pavuk, Mihalik, Kiss D., Papp V., Hüffner, Nagy, Gröschl, Virág, Tőkési, Peterdi, Vaszjunyin, Chvatal, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Papp Cs., Kiss Á., Kiss T. (k). Edző: Stephan Lundh.

Tim Kehler: - Taktikusan, jól játszottunk két harmadon keresztül, majd elkerülhető gólokat kaptunk. Nekünk is megvoltak a helyzeteink, de ezeket kihagytuk. Megyünk tovább, holnap győzni akarunk.

Stephan Lundh
: - Két egyforma csapat játszott egymással, amit az is jelez, hogy két harmadon keresztül csak egy-egy gól esett. A harmadik harmadban erősebbnek tűnt a mi csapatunk, és ez döntőnek bizonyult. Nagyon kemény mérkőzésre számítok csütörtökön.

Eddigi eredmények:
1. mérkőzés: Dab.Docler – Miskolci Jegesmedvék 7–2
2. mérkőzés: Dab.Docler – Miskolci Jegesmedvék 2–4

***

A mérkőzés fontosabb eseményei:

Vége a mérkőzésnek, 4-1-re nyert a Dunaújváros, ezzel 2-1-re vezet a párharcban. A vendégek jobb helyzetkihasználása eredményezte a győzelmet, így az ő 30 fős táboruk ünnepelhetett a végén. Folytatás holnap este 6 órakor.

48. perc
Galanisz a saját kapujától indulva egyedül vitte végig a korongot a pályán, majd az akció végén újabb találatot ért el. Ezzel 1-4, eldőlni látszik a mérkőzés.

47. perc
Nem indult jól a Macik számára a záró harmad. Többnyire a dunaújvárosi harmadban folyt a játék, de egy ellentámadás végén a vendégek legjobb alapszakasz játékosa, Galanisz Nikandrosz akasztott nagy gólt egy ellentámadás végén Gyenes kapujába (1-2). Pár perccel később, a 46. percben az egyik Maci-védő nem vette észre a mellette guruló korongot, ezt kihasználták az újvárosiak, és újabb gólt szereztek Tőkési révén (1-3). Nem sokkal ezután újabb pároskiállítás.

37. perc
A Macik újabb emberelőnyét kivédekezték a dunaújvárosiak, majd 1 perc múlva vége is volt a 2. harmadnak, mely nem hozott gólt, így továbbra is 1-1 a mérkőzés állása a harmad végén.

35. perc Nem volt eddig gól a 2. harmadban, 1-1 emberhátrányt kivédekeztek a csapatok. A bírók igen nehezen fújják be az emberelőnyöket a Miskolcnak. Gyenes Dávid remekül véd, ahogy az előző mérkőzésen is. A Miskolc rohamoz, többet tesz a gólért, mint riválisa.

Vége az első harmadnak, az eredmény 1-1. a dunaújvárosiak is kivédekeztek egy emberhátrányos helyzetet, közben pedig a miskolciak részéről Fodor akaszkodott össze Szappanossal egy játékmegszakításnál, aminek páros kiállítás lett a vége. A játékrész hátralévő részében a macik támadtak, de nem tudtak betalálni.

17. perc Egy cserét elnéztek a vendégek, túl sokan voltak a pályán, így emberelőnybe kerültek a Macik.

14. perc Újra emberhátrányban a Macik, Popovics Patrikot küldték ki 2 percre durva játék miatt.

12. perc
Gyorsan jött a válasz, egyenlített a vendégcsapat Mihalik Jozef révén (1-1).

12. perc Gól! Miután a miskolci csapat kiegészült, pár másodpercre rá megszerezték a vezetést a 12. percben (1-0). Tóth Adrián a gólszerző. A bírók csak hosszú tanakodás után adták meg a gólt, többször visszajátszották a jelenetet a kivetítőn, nem voltak ugyanis biztosak benne, hogy érvényes volt a találat.

11. perc
A macik kezdték támadóbban a mérkőzést, mégis az újvárosiak előtt adódtak nagyobb helyzetek, márcsak azért is, mert a 9. percben emberelőnybe kerültek. A hazaiak azonban átvészelték a 2 perces hátrányt.

18.00
Elkezdődött a mérkőzés, már most óriási a hangulat. A játékvezetők Nagy Attila és Haszonits Miklós, a vonalbírók pedig Gangel László és Pálkövi Botond.

fotó: Juhász Á.