Sport

Gyurta Dániel negyedik 100 m mellen

2014-08-19 20:31

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

Gyurta Dániel negyedik lett 100 méter mellen a berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján.

Az UTE versenyzője végig a negyedik helyen tempózott, végül 59.88 másodperccel csapott a célba, így elmaradt a hétfői elődöntőben elért 59.58-tól, pedig azzal az idővel harmadik lett volna.

A 200 méter olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címvédője, aki kivételesen kihagyja kedvenc számát, pályafutása során normálmedencés világversenyen először állhatott volna dobogóra ebben a számban, ha megismétli egy nappal korábbi teljesítményét.

"Az első ötvenet őrült módon elkezdték a többiek, muszáj volt velük mennem, s ez felborította a ritmusomat" - elevenítette fel a történteket Gyurta. "Az nem bosszant, hogy lemaradtam az éremről, az inkább, hogy 59 és fél percen belül akartam célba érni. Viszont az jó, hogy van még tartalékom, és stabilan egy percen belüli százas mellúszó vagyok."