A 93. percben verte meg a KTE-t a Diósgyőr!

2014-08-17 20:30

A Diósgyőr a háromperces hosszabbítás utolsó percében szerzett góllal, 2-1-re legyőzte itthon vasárnap este a Kecskemétet az OTP Bank Liga negyedik fordulójának zárómeccsén, és ezzel feljött a harmadik helyre. A KTE a negyedik meccsét is elveszítette, és az utolsó helyen áll. A mérkőzés fontos mozzanatai, fotók a minap.hu-n!

Mint ismeretes, a találkozót megelőzően Tomiszlav Szivics, egyértelműen kijelentette: a mai estén csak a győzelem elfogadható a DVTK számára!

Ennek megfelelően jól is kezdte a meccset a Diósgyőr, az első negyed óra végén Grumic bólintott a kapuba Okuka beadását követően. A szünetig akár növelhette is volna előnyét a Diósgyőr, a félidő hajrájában Bognár labdáját követően Okuka került ziccerbe, Tujvel azonban védett, sőt a duplázást is hárította.

A második játékrészre felbátorodott a KTE, az 57. percben Vukasovic remekül eltalált távoli bombájával egyenlítettek a vendégek.
A folytatásban a hazaiak nyomtak ugyan, de úgy tűnt pontosztozkodás lesz a vége. A 93. percben azonban a csereként beállt Takács Tamás megnyerte a meccset a DVTK-nak.

Egy jobb oldalról érkező beadás megpattant egy védőn, ebecsapta Tujvelt, a labda pedig Takács elé került, aki négy méterről az üres kapuba passzolt, 2-1. A Diósgyőr győzelmével feljött a harmadik helyre, a KTE maradt az utolsó.

OTP Bank Liga 4. forduló

Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE 2-1 (1-0)

Miskolc, Diósgyőri Stadion, 5042 néző. Játékvezető: Bognár Tamás (Albert István, L. Tóth Lajos; Iványi Zoltán, Erdős József).

DVTK: Radoš - Okuka, Alves, Kádár, Husić - Gosztonyi, Egerszegi, Bori, Bognár - Bacsa, Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

KTE
: Tujvel - Botka, Lovrić, Karan, Varga R., Farkas A. - Vukasović, Savić, Kitl - Novák, Balázs. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Csere: Bacsa helyett Takács T. és Bori helyett Marjanović a 61., Novák helyett Mamadou a 62., Savić helyett Eninful a 66., Bognár I. helyett Nikházi a 73., Balázs helyett Pavićević a 78. percben

Sárga lap: Egerszegi a 26., Kitl a 63., Karan a 79., Okuka a 82., Alves és Varga R. a 85. percben.

Gólszerző: Grumić (1-0) a 16., Vukasović (1-1) az 57., Takács T. (2-1) a 93. percben.

Fotó: F. Kaderják Cs.