Uszonyosúszó Eb: két magyar arannyal zártunk

2014-08-03 13:32

Senánszky Petra és Kosina Gergő révén két aranyérmet szereztek a magyarok az olaszországi Lignanóban rendezett uszonyosúszó Európa-bajnokság zárónapján.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatától kapott vasárnapi tájékoztatás szerint a korábban két számban is győztes Senánszky Petra világcsúccsal nyerte meg az 50 méteres uszonyos gyorsúszás fináléját, így három elsőségével az egész női mezőny legeredményesebb versenyzője lett. Ugyanebben a számban Varga Krisztina a negyedik helyen végzett. Kosina Gergő a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban - ugyancsak világcsúccsal - szerzett aranyérmet, míg a mezőny egyik legrutinosabb tagja, Kanyó Dénes remek versenyzéssel ötödikként zárt a 200 méteres uszonyos felszíni úszásban. A magyar válogatott 4 arany- és 1 ezüstéremmel második lett az éremtáblázaton.