Kiss Attila Eb-ezüstérmes

2014-07-21 17:00

Kiss Attila az MVSI 18 éves ifjúsági válogatott versenyzője képviselte Miskolcot Zágrábban a Nyíltvízi Junior és Ifjúsági Úszó Európa-bajnokságon, ahol pénteken a 7,5 kilométeres távon kezdődött számára az év fő versenye.

A 38 versenyző között a három ifjúsági korú magyar fiú, Orosz Ádám (Budapest), Novoszáth Tamás (Szeged) és városunk legeredményesebb úszója is jól szerepelt a korosztály nemzetközi távján. Orosz Ádám és Kiss Attila szinte végig a világbajnoki szereplést jelentő élbolyban haladt; a hajrában az évek óta összeszokott csapatként úszó francia, olasz, angol és orosz fiúk lelépték magyarokat, akik így – Kiss Attila legjobb magyar helyezésével (14.) – a középmezőnyben végeztek.

A vasárnapi csapatversenyben a Kiss Nikolett, Kiss Attila, Orosz Ádám összeállítású csapat számára nagy volt a tét, hiszen 2013-ban, szintén Kiss Attila részvételével, a csapatversenyben megszerezték hazánk első csapatérmét, egy bronzot, így 2014-ben újra csak az Eb-dobogó lehetett a céljuk.

Az üldözéses, percenként indított csapatok versenyében nem volt túl szerencsés a sorsolásuk, hiszen a 15 nemzeti csapat között másodikként indultak, de így is megszerezték a győztes németek mögött az Eb második helyét. A harmadik egy másodperces hátránnyal az orosz csapat lett.

A világbajnokság augusztus végén Izraelben lesz, de a jelenlegi háborús helyzet miatt bizonytalan hazánk részvétele a viadalon.