Színvonalas csaták a homokban

2014-07-21 09:47

A terveknek megfelelő ütemben zajlottak szombaton és vasárnap is Miskolcon az idei strandröplabda országos bajnokság negyedik fordulójának mérkőzései. A második nap végére kialakult a legjobb négy mezőnye, sőt, a hölgyeknél (igaz, éjszakába nyúló mérkőzéseken) már az elődöntőket is lejátszották.

Izgalom, remek színvonal, parázs csaták. Talán így lehetne összefoglalni, hogy mit is láthattak az érdeklődők a pályákon. Nos, a férfiaknál egyenes ágon, a harmadik forduló győztese, Kaszap Tamás és Nacsa Gábor, valamint az első kiemelt Leiszt Máté és Soós Izsák jutott a legjobb négy közé. Előbbi egység előbb Marton Tamást és Varga Tamást, majd a Müller Vilmos, Steixner Márk duót győzték le két játszmában, mondhatjuk, mindkét csatát magabiztosan nyerték meg. Az ágdöntőben aztán már csak három játszmában, verejtékes csatában, a döntő szettet 16:14-re nyerve jutottak Maksa Zoltán és Takács Gergely ellenében a legjobb négy közé.

Leiszték ugyancsak egy selejtezőből a főtáblára kerülő párossal, Dudás Tamással és Juhász Péterrel kezdtek, majd Koch Normannal és Szauter Péterrel folytatták a kétjátszmás győzelmek sorát, végül pedig az ugyancsak selejtezős Szalai Szabolcs, Toronyai Miklós duón is gyorsan túljutottak. Takarékoskodhattak az erővel és az energiával, ugyanis a játék minden elemében felülmúlták vetélytársukat.

Ellenfelük a vasárnap délelőtti elődöntőben Maksa és Takács volt, akik a Kaszapék elleni vereség után a vigaszágon Koch Normant és Szauter Pétert gyűrték le fordulatos, háromjátszmás meccsen, mérkőzéslabdát is hárítva.

A legkalandosabb utat a negyedik elődöntős duó, Barna Benjámin és Berkes Zoltán járta be, ugyanis az egység már az első mérkőzésén vereséget szenvedett a Koch, Szauter párostól. A vigaszágon aztán előbb két játszmában Dudást és Juhászt, majd háromban a Bársony Tamás, Krekk Zoltán duót verték meg, s ugyancsak maratoni meccsen Müllert és Steixnert is legyőzték. Talán a legsimább győzelmüket éppen a végén, Szalai és Toronyai ellen aratták.

A hölgyeknél teljes mértékben érvényesült a papírforma, hiszen az első hat közé az első hat kiemelt került. Ami némi meglepetést okozott: a legutóbbi fordulóban második Molcsányi Rita és Szabó Dorka ezúttal nem került a négy közé, miután a vigaszági döntőben kikaptak Miklai Zsanettől és Szabó Adrienntől. Utóbbiak az elődöntőben is remekeltek a második fordulót megnyerő Józsa Zsuzsanna és Ancsin Kitti ellen, de a végül a döntő játszmában kikaptak.

A másik ágon az első fordulót megnyerő Lakatos Enikő és Lutter Eszter, valamint a bajnoki címvédő Kiss-testvérpár, Regina és Viktória vívta egymással az elődöntőt, amelynek első játszmáját előbbiek 16-ra, a másodikat pedig 13-ra nyerték. A két finalista páros amúgy az ágdöntőben találkozott egymással, s akkor három játszmában, a végén 15:13-ra győzve Józsáék voltak a jobbak. Vasárnap délután azonban adódott lehetőség a visszavágásra.

Mindhiába. A bronzmérkőzést rendezték meg először, ezt a Miklai, Szabó egység nyerte meg három játszmában. A női döntőben aztán úgy kezdődött a mérkőzés, hogy összejöhet a visszavágás, de a Lakatos, Lutter páros erejéből csak az első játszma megnyerésére futotta.

A férfi döntőbe két régi ismerős került. Ők is összekerültek már az előcsatározások során, akkor a Kaszap, Nacsa egység diadalmaskodott. A találkozón nagy csata bontakozott ki, az elsőt végig vezetve hozta a Kaszap, Nacsa pár, a másodikban viszont a hajrában sikerült a maguk javára fordítani az állást, így második győzelmüket is elkönyvelhették. A bronzmeccs három játszmában dőlt el, a határozottabb csapat diadalmaskodott. Négy forduló után immáron csak a nagy döntő van hátra, ezt a Margitszigeten rendezik majd meg.

Eredmények

Nők: 1. Ancsin Kitti, Józsa Zsuzsa, 2. Lakatos Enikő, Lutter Eszter, 3. Miklai Zsanett, Szabó Viktória, 4. Kiss Regina, Kiss Viktória. Döntő: 2-1.

Férfiak: 1. Kaszap Tamás, Nacsa Gábor, 2. Maksa Zoltán, Takács Gergely, 3. Leiszt Máté, Soós Izsák, 4. Barna Bertalan, Berkes Zoltán. Döntő: 2-0.