Borsodi Magyar Kupa: minden, amit tudni lehet

2014-03-19 21:30

A Borsodi Magyar Kupa mérkőzéssorozata jövő héten, péntektől vasárnapig tart majd a miskolci jégcsarnokban. Ehhez kapcsolódóan számos egyéb rendezvény és játék is várja majd a szurkolókat.

A Magyar Jégkorong Szövetség a Miskolci Jegesmedvékkel közösen, a Borsodi Sörgyár támogatásával március 28-30. között rendezi meg a Borsodi Magyar Kupát a miskolci jégcsarnokban. A mérkőzések egy részét a Digi Sport is közvetíti, így a meccsek időpontja az alábbiak szerint alakul (amennyiben a Dab.Docler március 20-án legyőzi az Újpestet).
2014.03.28 péntek 17.45 Dab.Docler – SAPA Fehérvár AV19  (DIGI, helyszín: Dunaújváros)
2014.03.28 péntek 18.00 Miskolci Jegesmedvék - Ferencváros
2014.03.29 szombat 15:00 SAPA Fehérvár AV19 - Ferencváros
2014.03.29 szombat 18:30 Miskolc - Dab.Docler
2014.03.30 vasárnap 13:30 Ferencváros -  Dab.Docler
2014.03.30 vasárnap 17:00 Miskolc – SAPA Fehérvár AV19 (DIGI Miskolc)
A mérkőzésekre a Jegesmedve bérletek nem érvényesek. A szurkolók napijegyet válthatnak, azaz (péntek kivételével) egy belépővel két meccset láthatnak, és lesz háromnapos bérlet is. A jegy- és bérletárak a következők: Napijegy: ülő: 1400 Ft, diák ülő: 1100 Ft, álló: 1100 Ft, diák álló: 900 Ft. háromnapos bérlet: ülő: 3500 Ft, diák ülő: 2800 Ft, álló: 2800 Ft, diák álló: 2200 Ft.

Az elővételi árusítás első három napján csak a Jegesmedve-bérletesek vehetnek jegyet a saját helyükre a bérletük bemutatásával: 20-án, csütörtökön a jégcsarnok gazdasági irodájában 8-16 óra között, 21-én pénteken, és 24-én hétfőn ugyanebben az időben a gazdasági irodában, illetve 16.30-18.30-ig a titkárságon. Március 25-től már bárki megveheti elővételben a belépőjét a gazdasági irodában 8-16 óra között.
A Jegesmedvék igyekeznek a kupa rangjához illő felhajtást csinálni az eseménynek. A programsorozat március 25-én, kedden 18 órakor kezdődik a Szinvaparkban, ahol egy szurkolói találkozót rendeznek közösen a bevásárlóközponttal. Érdemes lesz ide kilátogatni, hiszen az érdekes programokon túl jegyeket is kisorsolnak a pénteki és szombati mérkőzésekre.

A háromnapos rendezvénysorozat alatt a jégcsarnokban sem unatkozhatnak a szurkolók. Pénteken a belépésnél kiosztott szavazólapokon minden drukker megnevezheti azt a három játékost, akik szerinte a szezon legjobbjai voltak a Macik közül. A három hokis pénzjutalmat vehet majd át, amelyet egy – háttérbe húzódó – törzsszurkoló ajánlott fel. A szavazók sem járnak rosszul, hiszen közöttük a Zenit-Auto Rent által felajánlott ajándékokat (autómosó, és autókozmetikai utalványok) sorsolunk ki, a fődíj pedig egy autó, amelyet egy hosszú hétvégén használhat a szerencsés.

Mind a három napon lesz tippjáték a Szinvapark támogatásával. A belépésnél a szurkolók kérhetnek egy-egy szavazólapot, amelyen azt kell megtippelni, hogy a Jegesmedvék mikor lövik az első gólt. A lapon meg kell jelölni, hogy melyik harmadban, és azon belül melyik percben kerül a korong a hálóba. Egy példa, hogy egyértelmű legyen: ha a gól – a jegyzőkönyv szerint – 0 perc 44 másodpercben esett, akkor az nyer, aki az 1. harmad 1. percet jelölte be. Ha gólt a 24. perc 30 másodperckor rögzítik a jegyzőkönybe, akkor a 2. harmad 5. perc a nyerő. A tippeket az első sípszóig lehet bedobni az aulában elhelyezett dobozba. A jól tippelők mind a három napon egy-egy Jegesmedve-mezt nyernek a Szinvapark jóvoltából (naponta természetesen csak egyet). Ha egy mérkőzésen többen is eltalálják az időpontot, akkor valamelyik szünetben nyilvánosan sorsoljuk ki a nyertest.
A Jegesmedve mérkőzések szüneteiben ismét lesznek játékok a jégen, gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.