Sport

Döntetlen Pápán, a Magyar Kupa negyeddöntőjében

2014-03-11 20:33

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén lépéselőnybe került a DVTK miután idegenben döntetlent harcolt ki és két gólt is szerzett Mohamadou Abdourman és Lazar Marjanović révén. Visszavágó március 26-án Diósgyőrben.

Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés
Lombard Pápa - Diósgyőri VTK 2-2 (1-1)

Pápa, Perutz Stadion 300 néző. Játékvezető: Becséri Dániel (Erős Gábor, Horváth Zoltán; Kovács J. Zoltán, Pintér Csaba).

Pápa: Horváth G. - Nagy S., Csizmadia, Jagodics, Présinger - Tóth G., Nagy T., Németh M. - Horváth R., Griffits, Arsić. Vezetőedző: Tóth Bálint.
DVTK: Radoš - Vadász, Debreceni, Kádár, Husić - Marjanović, Abdouraman, Elek, Gosztonyi - Bacsa, Futács. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Csere: Horváth R. helyett Orosz a 46., Bacsa helyett Grumić és Abdouraman helyett Nikházi az 55., Nagy S. helyett Struhár a 75., Gosztonyi helyett batioja a 79. percben.
Sárga lap: Tóth G. a 18., Abdouraman a 23., marjanović az 54., Németh M. a 87. percben.
Gólszerző: Abdouraman (0-1) a 2., Csizmadia (1-1) a 40., Arsić (2-1) a 69., Marjanović (2-2) a 74. percben.

Tóth Bálint: Hasonló mérkőzést játszottunk ma, mint legutóbb a Mezőkövesd ellen. Itt is, ott is voltak helyzetek, nyílt játékot láthattak a nézők. Próbáltam bebiztosítani a védelmünket, mert tudtam, hogy a DVTK nagyon hatékony az előre játékban, mégis kaptunk két gólt. Azonban rúgtunk is és ezen kívül is akadtak lehetőségeink. Szeretek olyan csapat ellen játszani, akik úgy néznek ki, mint a gladiátorok. A visszavágóra biztosan teljesen kiismerjük egymást, hiszen közben még játszunk egy bajnokit is.

Szivics Tomiszláv: Gratulálok a csapatomnak, nagyon jól játszottunk ma, küzdöttünk, támadtunk végig, az utolsó percben is volt helyzetünk, pedig néhány játékost pihentettem. A kapott gólokat ezúttal is hiba előzte meg, de ezt is túl kell érni. Ezzel szemben pedig nagy öröm, ahogy Lazar Marjanović játszott ma és a csapat is jól működött. Azt gondolom jó eredményt értünk el, egy kupapárharcban sokat számíthat az idegenben szerzett két gól. Persze még hátra van 90 perc, de jó pozícióból várhatjuk a visszavágót.

Forrás: dvtk.eu
Fotónk a két csapat előző, miskolci mérkőzésén készült.