Sport

Véget ért a MOL Liga a Jegesmedvéknek

2014-03-03 21:46

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

Nagy arányú, 7-1-es vereséget szenvedtek a Jegesmedvék hétfőn, Miskolcon, így a MOL Ligában a negyedik helyen végeztek, a magyar bajnokságban pedig ezüst érmet szereztek. Mivel a Dunaújváros kiesett a Brassóval szemben, a piros-fehérek lettek a harmadikok a Ligában, a döntőt pedig az Érsekújvár és a Brassó játssza.

A hétfői mérkőzést óriási elánnal kezdték a Jegesmedvék. Percekre beszorították a szlovák csapatot, nem ismertek elveszett korongot, látszott, hogy az „életükért” játszanak. Rögtön az elején több nagy helyzetet is kialakítottak, de Chovan mindenhová odaért. Az Érsekújvár ritkán jutott el a miskolci kapuig, és akkor sem volt túl veszélyes, Duscheknek az első komolyabb védést a 13. percben kellett bemutatnia. Egy perccel később a semmiből szerzett vezetést a vendégcsapat: Polcik egy kipattanót lőtt közelről a kapuba (0-1).

A második harmad ugyanott folytatódott, ahol az első véget ért. A Miskolc támadott többet, és két alkalommal is csak a szerencse mentette meg a vendégeket a góltól. A 11. percben megismétlődött, ami az első harmadban, helyzet nélkül lőtt gólt a vendégcsapat: egy kontra végén Caladi lőtte ki a hosszú sarkot (0-2). A 17. percben, emberelőnyben lőtt újabb gólt az Érsekújvár: az első lövést védte Duschek, az ismétlést Hrudik már átcsúsztatta a lábai között (0-3). A góltól kicsit összezuhant a Miskolc, és 14 másodperc múlva Siska újra betalált (0-4). Bob Dever ekkor lehozta Duscheket és Gyenes állt a helyére.

A harmadik harmad 2. percében Stefanka lőtt gólt (0-5). A 7. percben Ruzicka talált be a hosszú sarokba (0-6). A 10. percben Knox beütötte a miskolciak becsületgólját (1-6), ám az utolsó szó ismét a vendégeké volt, hiszen a 16. percben Baron mattolta még Gyenest.
A MOL Ligában így a Miskolci Jegesmedvék a negyedik helyen végeztek, a magyar bajnokságban pedig ezüst érmet szereztek. Mivel a Dunaújváros kiesett a Brassóval szemben, így a MOL Ligában a piros-fehérek lettek a harmadikok, a döntőt pedig az Érsekújvár és a Brassó játssza.

Kiállítás: 8 perc illetve 2 perc

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
HC Nové Zámky: Chovan – Sucharda, Podstavek, Baron, Hurtaj, Korytko, Ruzicka, Stefanka O., Dubec, Hrudik, Král, Kowalczyk, Krajcovic, Frolik, Kames, Weissmann, Caladi, Siska, Uhnák, Polcik, Pavesic, Krajcovic(k). Edző: Robert Spisak.

Bob Dever:
- A jobb csapat győzött ma. Nem lehet úgy meccset nyerni, ha mi csak egyszer találunk be, miközben gólokkal ajándékozzuk meg az ellenfelet.
Robert Spisak: - Igazi csapatjátékot mutattunk be. A második harmadban el tudtunk lépni a Miskolctól, utána pedig már kontrolláltuk a mérkőzést.