Gyors gólváltás után iksz a tavaszi nyitányon

2014-03-02 18:07

A listavezető DVSC ellen kezdte a tavaszi szezont a DVTK vasárnap hazai pályán. Az NB I 18. fordulójának zárómeccsén három perc alatt esett két gól, s ezzel már az első félidőben ki is alakult az 1–1-es végeredmény. A mérkőzést megelőzően Rakaczki Bence 13-as mezét visszavonultatták.

Tomiszlav Szivics: Az első félidőben úgy mentünk ki, hogy választ adjunk a DVSC-nek. Azért állítottam így össze a kezdőcsapatot, hogy a középpályát gyorsan átjátsszuk ezen a rossz talajon. Hosszú labdákkal akartunk veszélyesek lenni, azok is voltunk. Az ellenfél szerzett vezetést, mert a középpályán eladtuk a labdát, amit egy jó csapat mindig büntet. A kapott gól után szerencsére gyorsan tudtunk egyenlíteni. Abdouramant a szünetben le akartam cserélni, hiszen veszélyzónába került, de azt hittem kibírja a félidőig a pályán. A második félidőért gratulálok a csapatomnak, hogy tíz emberrel egy pontot szerzett a DVSC ellen. Nem szabad elfelejteni, hogy a DVSC áll a tabella élén - az ilyen sosem lehet véletlen -, de mi komoly ellenfelük tudtunk lenni. Nem szoktam örülni a döntetlennek, de a mai egy pont sikernek számít.

Kondás Elemér: Nagyon jó mérkőzés volt a mai, jól felkészült ellenféllel találkoztunk. Az első félidő változatos volt, itt is, ott is adódtak helyzetek. Szép gólt lőttünk, sajnálatos, hogy gyorsan kiegyenlített a hazai csapat. A második félidőben tíz emberrel egyértelműen védekezésre állt be a Diósgyőr, kontrákra játszottak. Végigtámadtuk a második játékrészt, nem tudom elmarasztalni a csapatomat a teljesítményéért, kombinatívan próbáltak játszani a játékosok. Sajnos a gólszerzés nem sikerült a szünet után, hozzáteszem, a Diósgyőr sokat köszönhet a kapusának.

Lefújta a mérkőzést Vad II, 1–1 a vége. Jövő hét szombaton Kecskeméten játszik a DVTK.

91' Kostić-Nikházi csere.

89'
Elek lőtt fölé ballal, kapásból 23 méterről.

87'
Rajić kap sárgát időhúzásért. Előtte megúszott egy helyzetet a DVTK.

83'
Vadász kap sárgát Kulcsár felvágásáért.

76'
Zsidai helyett Bódi a pályán.

71'
Bacsa le, Gosztonyi be.

67'
Jön Sidibe Volaš helyett.

63'
Szakály lőtt nagy helyzetben, az ötös bal sarkától mellé.

58'
Gohér bal oldali beadását Bacsa fejelte fölé.

55'
Ludánszki lő 25-ről fölé.

53'
Marjanović váltja Grumićot.

51'
Korhut beadását húzza le Rajić.

Folytatódik a meccs.

Vége az első félidőnek,
1–1 a szünetben.

45'
Abdouraman kiáll, nagyon kijárt már neki a második sárga.

40'
A szabadrúgásból, Gohér beadását követően Abdou fejelt kapura az ötösnél, a vendég kapus védte a középre tartó labdát.

40'
Lázár is besárgul, Elekkel szemben szabálytalankodott.

38'
Eperjesi mezét cibálta meg Kulcsár, sárga a „jutalma”.

33'
Gohér adott el egy bedobást, Kulcsár került ziccerbe utána, de Rajić bravúrral védett.

31'
Újabb Gohér-pontrúgás, Futács az ötösről mellécsúsztatott.

30'
Gohér szabadrúgását kifejelték a védők. Két diósgyőri érkezett...

A két csapat mérlege Miskolcon diósgyőri szempontból: 19 mérkőzés, 6 győzelem, 5 döntetlen, 8 vereség, 25 rúgott, és 32 kapott gól. Legutóbb 3–3-at játszottak Miskolcon a felek, a DVTK góljait a spanyolok (Fernando, Luque, Gallardo) szerezték, a Lokinál Kulcsár, Coulibaly és Bódi talált be.

20'
Abdouraman megúszta a pirosat egy lerántást követően. Szakály bal oldali szabadrúgását Rajić üti ki.

17' Egyenlít a DVTK! Futács Márkó
vette le Gohér bedobását az ötös bal sarkánál , majd Novaković lába közt begyömöszölte a labdát a Loki kapujába. 1–1!

15' 0
1! Kulcsár ment el Vadász mellett a jobb oldalon, beadását Dalibor Volaš passzolta jobbal a jobb alsóba az ötösnél.

13'
Szakály szabadrúgását óriási bravúrral szedi ki a jobb felsőből Rajić.

12'
Abdouraman besárgul.

11
perc eltelt komoly helyzet nélkül.

7'
Gohér beadását lehúzta Novaković.

2'
Debreceni helyzettel indult a találkozó.

A Loki kezdte a mérkőzést. A Debrecen 37 ponttal (11 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség) listavezető, a DVTK negyedik (7-7-3) 28-cal.

Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés. A tragikusan fiatalon elhunyt DVTK-kapusra, Rakaczki Bencére emlékezünk. Az amigeleken.hu szurkolói portál a DVTK-val közösen koreográfiát szervezett, több ezer „gyertya” ég. Bence dresszét, a 13-as mezt ez alkalommal vonultatta vissza ünnepélyesen nevelőedzője, Szentiványi József és kapusedzője, Veréb György. A debreceniek „Nyugod Békében, Bence” felirattal tisztelegtek.

Tomiszlav Szivics
szerint ésszel kell ma futballozniuk.
– Nehéz lesz a mérkőzés, de mindenképpen választ kell adnunk a Debrecennek az összeállítással, de erőben és párharcban is. Nem véletlenül listavezetők. Nem szabad nézni, mi volt ősszel, ki játszott jól és ki nem. Azt mondtuk, inkább szerdán kapjunk ki, mint vasárnap. Mezőkövesden láthattuk a pályát, a talaj itt is hasonló lesz. Van, akinek ez fekszik, másoknak nem. Minden meccs fontos. Jó lenne hazai pályán győzelemmel indítani a DVSC ellen. Ésszel kell játszanunk, nem szívvel. Ezt a Debrecen jól csinálja – mondta a DVTK vezetőedzője a meccs előtti sajtótájékoztatón.

Közel telt ház, a debreceniek is megtöltöttek két szektort.

A találkozó pikantériája, hogy a szezont egyaránt a DVTK-ban kezdő l'Imam Seydi és Tisza Tibor is az ellenfélnél szerepel. Seydi csere, Tisza keretben sincs. A Debrecen vezetőedzője, Kondás Elemér Szikszón született, s tíz alkalommal pályára is lépett a Diósgyőrben – két gólt szerzett.

Jó hír, hogy megérkezett Lazar Marjanović játékengedélye, a kispadon kezd a középpályás. Ennél talán még jobb, hogy visszatérnek az ultrák a lelátóra! (Frissítés: nem volt szervezett szurkolás, információink szerint nem tudtak „mindenben” megegyezni a felek)

A DVTK kezdőcsapata: Rajić – Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér – Abdouraman, Kostić, Elek – Bacsa, Grumić, Futács. Kispad: Radoš, Vági, Debreceni, Nikházi, Barczi, Gosztonyi, Marjanović.

Így kezd a Debrecen: Novaković – Lázár, Máté, Mészáros, Korhut – Szakály, Mihelič, Zsidai, Ludánszki – Kulcsár, Volaš. Vezetőedző: Kondás Elemér. Cserék: Verpecz, Bódi, Brković, Morozov, Ferenczi, Seydi, Sidibe.

A meccs előtt fellépett a Bíborszél.

DVTK – DVSC 1–1 (1–1)
Miskolc, diósgyőri stadion, 8000 néző. V.: Vad II I. (Erős G., Varga G.; Iványi Z., Takács J.).
DVTK: Rajić – Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér – Abdouraman, Kostić, Elek – Bacsa, Grumić, Futács. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
DVSC: Novaković – Lázár, Máté, Mészáros, Korhut – Szakály, Mihelič, Zsidai, Ludánszki – Sidibe, Volaš. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Csere: Grumić helyett Marjanović (53. p.), Bacsa h. Gosztonyi (71. p.), Kostić h. Nikházi (91. p.), illetve Volaš h. Sidibe (67. p.), Zsidai h. Bódi (76. p.).
Gól: Futács (17. p.), ill. Volaš (15. p.).