Vereséggel is a rájátszásban!

2014-02-21 21:37

Habár a Jegesmedvék kikaptak pénteken a Brassótól, végül mégis bejutottak a rájátszásba.

A mérkőzés 2. percében Hajós maradt a jégen vérző sérüléssel Pysarenko „kezelése” után, ám a játék kiállítás nélkül folyt tovább. A 3. percben Hegyi közeli lövését védte Polc. A 9. percben Hajós nemes bosszút állt az őt ért sérelemért: Metcalfe passzát fonákkal emelte Polc kapujába (1–0). Gyorsan érkezett a válasz: 37 másodperccel később a védők nem tudták elütni a korongot a kapu előteréből és Zsók a hálóba lőtt (1–1).

A 13. percben szlovák varázslat után újra vezetett a Miskolc: Faith a kapu mögül zseniális koronggal hozta helyzetbe Dubeket, aki kapásból a hálóba lőtt (2–1). A 15. percben – hazai előnyben – előbb Fliszár fonák emelése pattant vissza a kapu előtt álló Knox lábáról, majd egy kékvonalas lövés vágódott le egy védő botjáról, csaknem becsapva Polcot.

Másfél perccel a harmad vége előtt Hietamaki korcsolyázott be a miskolci védő területre, senki nem támadta és a sarokba lőtt (2–2). Fél perc múlva Popovics már csak Polccal állt szemben, de a kapusba lőtt.

Csak a gól hiányzott

A második harmadban nagy fölényben játszott a Miskolc, de valami mindig hiányzott a gólhoz. Különösen a játékrész második felében szorult be a Brassó, ekkor többször is csak Polc bravúrjai mentették meg a vendégeket a góltól. Három perccel a vége előtt jegyezhettük fel az első brassói helyzetet, de Molnár lövését Gyenes kitolta. Végül ebben a harmadban nem esett gól.

Nem figyeltek a finnre

A harmadik harmadban nagyobb sebességbe kapcsolt a Brassó, de a lendületük csak pár percig tartott. A Jegesmedvék visszavették a játék irányítását, de a kidolgozott helyzeteket könnyű kézzel hagyták ki, és ez megbosszulta magát. A 16. percben ismét szabadon hagyták korcsolyázni a hazaiak Hietamakit, aki kialakította magának a lövő helyzetét, és a kapuba is talált (2–3). A végén a Miskolc a kapujához szögezte a Brassót, többször is egyenlíthettek volna, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak.

Ám ennek ellenére a sárga-fekete szurkolók sem bánkódhattak sokat, köszönhetően a Ferencváros rendkívül sportszerű hozzáállásának a bajnoksághoz. Ugyanis a zöld-fehérek – habár már korábban eldőlt, hogy nem juthatnak a playoff-ba – teljesen erőbedobással játszottak a párhuzamosan zajló Csíkszereda elleni mérkőzésükön, és meg is verték őket. Így ennek következtében a Jegesmedvék is készülhetnek a rájátszásra, ugyanis a csíkiek már nem érhetik be őket.

Jegyzőkönyv
Miskolci Jegesmedvék - ASC Corona Brasov 2–3 (2–2, 0–0, 0–1)
Miskolci Jégcsarnok 1300 néző
V: Halassy, Kincses, Soós, Kis-Király
Gól: Hajós, Dubek,   ill., Zsók, Hietamaki(2)
Kiállítás: 4 perc illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Hafner, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Bob Dever.
ASC Corona Brasov: Polc – Wehrs, Molnár, Péter, Dornic, Mastaleriu, Saluga, Pysarenko, Imecs, János, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Márton, Gliga, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Kari Rauhanen.

Bob Dever: – Rengeteg helyzetet pazaroltunk el, és ez megbosszulta magát. Vasárnap győznünk kell.
Kari Raihanen: –Kemény, jó hokimeccs volt a mai. De ami a legfontosabb, a Brassó fennállása során először bekerült a MOL Liga rájátszásába.