Döntetlennel kezdte a felkészülést a DVTK

2014-01-18 14:56

Először lépett pályára 2014-ben a DVTK csapata - fekete szalaggal a játékosok karján -, az ellenfél a Vasas gárdája volt. Szombaton 12 órakor a Diósgyőri Stadion füves edzőpályáján kezdődött a felkészülési mérkőzés, aminek 1-1-es végeredményét már az első félidőben beállította a két gólszerző: Gosztonyi 11-esből a 3., Remili pedig a 25. percben talált be.

Az edzőmérkőzésen elsősorban a próbajátékosok léptek pályára, a keret másik része Szerencsre utazott teremtornára. Ott a DVTK edzője, Tomislav Sivic és sportigazgatója, Kovács Zoltán is pályára lépett, előbbi négy, utóübbi 5 góllal járult hozzá a DVTK győzelméhez (1-10).

A DVTK kezdőcsapata: Rajić - Eperjesi,  Milić, Alves, Husić, Abdouraman, Nenadović, Bouwman, Marjanović, Batioja, Gosztonyi. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispad: Radoą, ©osták, Milosavljević, Bányász, Stojanović, Bacsa.

A Vasas kezdőcsapata: Németh G. - Fitos, Görgényi, Tamás, Piller, Berecz, Gál, Vida, Cseke, Ádám, Ramili. Vezetőedző: Szanyó Károly.
Kispad: Hermány, Izing, Kiss, Pál D., Erős, Nagyházi, Menyhért

A mérkőzés egyperces néma gyászszünettel kezdődött, a Vasas játékosai pedig egy koszorút adtak át a szombaton csapatkapitányként játszó Abdouramannak Rakaczki Bencére emlékezve.
A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezték, de a kerítésen túlról több száz szurkoló követte az eseményeket.

A kezdőrúgás a Vasasé volt, azonban egy bal oldali szabadrúgás után középen lerántották Milićet, a jogos büntetőt Gosztonyi magabiztosan félmagasan a kapu bal oldalába vágta (1-0).

Mindkét csapat támadt, azonban Berecz úgy ugratta ki Remilit, hogy az 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

A 41. percben egy diósgyőri szöglet komoly bonyodalmat okozott a Vasas kapuja előtt, de végül megúszták. A Vasas kontrázott, majd labdavesztés követően került ziccerbe Ádám, ám Rajić hatalmas bravúrral mentett, így döntetlennel vonultak a csapatok a szünetre.

A második félidőben Bacsa Patrik karjára került a kapitányi karszalag. Néhány bravúros védés volt mindkét oldalon, ennek is köszönhető, hogy maradt az eredmény. Nem sokkal a mérkőzés vége előtt azonban 11-eshez jutott a Vasas - ám Radoą kivédte Ferenczi bal oldalra tartó lövését!

Sárgalap: Abdou, Menyhért
Piroslap: Eperjesi

Fotó: Juhász Á.