Ismét térden a bajnok

2013-12-07 00:23

A Jegesmedvék egy nagyon küzdelmes mérkőzésen verték meg a tavalyi bajnokot.

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot hozott. A csapatok alaposan megszervezték a védekezésüket, emiatt viszonylag kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. A 16. percben – emberelőnyben – megszerezték a vezetést a Jegesmedvék. Tóth vitte be a korongot a hátsó palánktól a kapu elé, majd a jobb sarokba lőtt, a pakk Kisst érintve vágódott a hálóba (1-0). Két perccel később ismét a miskolci csatár volt a főszereplő: egy közeli lövés után a pakk a bal kapuvas előtt pattogott, Tóth volt a legszemfülesebb, és a gólvonal mögé passzírozta a korongot (2-0).

Két gól itt, kettő ott

A második harmad 8. percében 19 másodperc alatt használtak ki egy emberelőnyt a Macik. Kavarodás támadt a vendégkapu előtt, Hajós reagált a leggyorsabban, és a hálóba lökte a korongot (3-0). A dunaújvárosiak valószínűleg még nem eszméltek fel az újabb „pofontól”, máris kapták a következőt. Alig 23 másodperccel később egy felpattanó korongot Ritó a levegőből csapott a hálóba (4-0). A gól után Stephan Lundh lehozta Kisst és Kalnins állt a kapuba. A 14. percben, előnyben játszott a Dab, és szépített. Azari először a kapuvasat találta el, majd a saját kipattanóját már a hálóba emelte (4-1). A 17. percben Lindgren kék vonalas lövése akadt be (4-2).

Üres kapuba is ment

A harmadik harmadban a Dab nagy erőket mozgósított. Be is szorították a Jegesmedvéket, de gólt nem tudtak lőni, Duschek remekül védett. A 12. percben Fliszárt akadályozták szabálytalanul a szólója közben, ezért büntető járt, de a sértett azt kihagyta. A meccs vége előtt szűk két perccel Stephen Lundh kockáztatott, és bejött. Miután lehozta kapusát, hét másodpercben belül gólt lőttek, Gröschl egy kipattanót vágott a kapuba (4-3). Ami azonban először bejött, másodszorra visszaütött: 25 másodperccel a lefújás előtt Hajós szerzett korongot, meghúzta a jobb a szélen, középre adott és az egyedül érkező Tóth az üres kapuba lőtte mai harmadik gólját (5-3).
A Jegesmedvék a bombaformában játszó, és négy gólt szerző második sor vezetésével nagyon fontos győzelmet arattak a tavalyi bajnok fölött.

Kiállítás: 10 perc illetve 8 perc
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Popovics, Roczanov, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
Dab.Docler: Kiss T. – Lindgren, Somogyi, Ladányi, Pavuk, Hruby, Huba, Jabornik, Papp, Hüffner, Nagy, Léránt, Gröschl, Erdélyi, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Kiss Á., Kalnins(k). Edző: Stephan Lundh.
Bob Dever: - A mai nem volt egy szép győzelem, sokkal inkább küzdelmes, harcos diadal. Sajnos 4-0 után levettük a lábunkat a gázpedálról, és magunknak tettük nehézzé a meccset. A lényeg azonban a győzelem és a három pont.
Stephan Lundh: - Jó mérkőzést játszottunk a Jegesmedvékkel. Egyéni hibák miatt elhúzott a hazai csapat, és bár az utolsó pillanatig küzdöttünk, egyenlíteni már nem sikerült.