Az első harmadban ment el

2013-08-14 08:43

A Jegesmedvék kedden este lejátszották első felkészülési mérkőzésüket Iglón, ahol a helyi első osztályú csapat ellen léptek jégre.

A Jegesmedvéknek vannak a legfanatikusabb szurkolói a MOL Ligában, ez most is kiderült, hiszen erre a felkészülési mérkőzésre is több mint félszáz sárga-fekete drukker kísérte el kedvenceit az iglói jégcsarnokba, és lelkesen, de főleg hangosan bíztatták a csapatot – tudósított a klub hivatalos honlapja.

A mérkőzést egy hazai emberelőny vezette be fél perc elteltével, amit Dzerenga egy kékvonalas lövéssel használt ki (1-0). Az 5. percben Tóth szerzett korongot a kapu mellett, visszapasszolt az érkező Faithnak, akinek lövését védte a hazai kapus. A 7. percben Vaic löketét először még védte Duschek, de az ismétlés a lába között becsorgott a kapuba (2-0). A 9. percben Tóth lövését hárította a szlovák portás. A 10. percben kisebb tüzijáték alakult ki a hazai kapu előtt, ám a korongot nem sikerült a gólvonal mögé juttatni. A 13. percben ismét emberelőnybe kerültek a hazaiak, amit gyorsan ki is használtak: Vartovnik maradt egyedül a kapuvasnál, és a felső sarokba emelt (3-0).

A második harmadra egy teljesen más felfogású Jegesmedve-csapat érkezett ki a jégre. Felpörgették a tempót, többet ütköztek, és sorra alakították ki a helyzeteket, de az iglói kapus remekült védett, néhány alkalommal pedig a szerencse mentette meg a góltól. A Miskolc egyértelműen átvette a játék irányítását, beszorult az Igló. A 9. percben Popovics cselezte át magát két védőn is, lövését azonban nagy spárgával védte az iglói kapus. A nagy nyomás a 17. percben érett góllá. Az addig is rendkívül aktív Tóth Adrián oldalról lőtt szép köténygólt (3-1). Fél perccel a vége előtt – ismét előnyben – a hazai játékos már az üres kapura emelte a korongot, ám Duschek hatalmas bravúrral vetődött vissza és védett. Ez a harmad egyértelműen a Maciké volt, ám a rengeteg helyzetből csak egyet sikerült kihasználni.

A harmadik harmadban a vendégek tovább folytatták offenzív játékukat. Kemény küzdelem folyt a jégen, mindkét oldalon akadtak helyzetek, gól nélkül. Bő egy perccel a vége előtt Travis Young lehozta a kapust, ám egy eladott korongból Krempasky lépett ki, és az üres kapuba lőtt (4-1).

A Jegesmedvék az első harmadban sok hibával, gyengén játszottak, amit a láthatóan sokkal összeszokottabb Igló három góllal büntetett. A mérkőzés további részében a sárga-feketék már jobb teljesítményt nyújtottak, de ez nem volt elég az egyenlítéshez, mert a sok helyzet közül csak egyet sikerült értékesíteni.

Eredmény:
HK Spisska Nová Ves - Miskolci Jegesmedvék 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)
Iglói Jégcsarnok 100 néző
Gól: Dzerenga, Vaic, Vartovnik, Krempasky ill., Tóth
Kiállítás: 6 perc illetve 10 perc (+10 perc fegyelmi Hajós)

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Szilágyi, Ritó, Tóth, deBruyn, Láda, Dubek, Hegyi Á., Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Orosz, Rafaj, Faith, Lévai, Hegyi D., Gyenes(k). Edző: Travis Young.

Travis Young: - Rosszul kezdtünk, az első 15 percben elvesztettük a párharcokat, nem voltunk eléggé agresszívak. A második harmadtól jobban játszottunk, ám még látszott, hogy hiányzik az összeszokottság. Nem vagyok boldog a vereség miatt, de fontos, hogy láttam a hibákat, azokat a pontokat, ahol előre kell lépnünk.