Szoros vereség Érsekújváron

2013-02-22 20:26

Az alapszakasz utolsó előtti mérkőzését játszották a Jegesmedvék pénteken este Érsekújváron. A mérkőzésre ezúttal sem tudtak legjobb összeállításukban felállni a Jegesmedvék, hiszen a rehabilitáción résztvevő Nagy Gergőn kívül sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot Hegyi Ádám és Tóth Adrián sem.

A mérkőzésen a hazaiak léptek fel támadólag, az első percekben Gyenesnek több nagy védést is be kellett mutatnia. Utána kicsit felpörgették a tempót a Macik is, és ez helyzetekben is megmutatkozott, igaz Krizan is jelezte, hogy jó formában van. A 9. percben – emberelőnyben - megszerezte a vezetést a hazai csapat: egy szépen kipasszolt játék után Hrudik lőtt közelről a kapuba (1-0). A 15. percben egyenlítettek a Macik: Szilágyi egy hátulról kapott korongot vágott kapásból a jobb sarokba (1-1).

Hullámzó játék

A második harmadot jobban kezdték a Jegesmedvék, hiszen az 5. percben átvették a vezetést: emberelőnyben egy kipattanót Szirányi vágott a hálóba egy lépésről (1-2). Gyorsan válaszoltak a hazaiak. Két perc múlva Hrudik középtávoli lövése megpattanva vágódott a miskolci kapuba (2-2).

Nem telt el egy egész perc, amikor Ruzicka oldalról leadott lövése púpozta ki a hálót (3-2). A 18. percben már csak hat másodperc volt hátra a miskolci hátrányból, amikor Mamonovs talált be közelről (4-2).

Egy gól itt, egy gól ott

A harmadik harmadból mindössze 19 másodperc telt el, amikor Fodor faragott a hátrányból (4-3). Ezután a hazaiak kétszer is előnyben játszhattak, voltak is lehetőségeik, ám Gyenes remekül védett. A 15. percben Mamonovs korcsolyázott be a kapu elé, és a kilőtte a felső sarkot (5-3).

HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék: 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)

Tim Kehler: Az Érsekújvár győzelmi kényszerben játszott, és látszott is, hogy nagyon hajtottak. Voltak hibák a játékunkban, de a játékosok nagyon akartak. Vasárnap lezárjuk az alapszakaszt és készülünk a rájátszásra.

Robert Spisak: Nagy nyomás alatt játszottunk, hiszen nem hibázhattunk. A mérkőzésen voltak jó időszakaink, és néha a szerencse is mellénk állt, és végül fontos győzelmet arattunk.