Szárnyaltak a Jegesmedvék, szálltak a macik

2013-02-18 21:38

Az alapszakasz utolsó hazai meccsét játszották a Jegesmedvék hétfőn este a Fradi ellen, és magabiztos győzelmet arattak. A Jegesmedvék alaposan megadták a meccs farsangi hangulatát, hiszen 13 másodperc elteltével Nagy Krisztián egy kipattanót vágott oldalról a kapuba, és így már repülhettek is a plüssállatok a jégre.

A jó kezdés után a folytatásra sem kellett sokat várni. Két perc múlva egy kapu előtti kavarodásban Czuba találta meg leghamarabb a korongot, elhúzta Meravy mellett és a hálóba emelt (2-0). Pontosan 30 másodperc elteltével Dubek vezethette rá egyedül a korongot a vendégkapusra, és nem hibázott (3-0). A 13. percben emberelőnyben szépített a Fradi: Győri talált be közelről (3-1).

Háromszor villantak a Macik

A második harmadot is villámgóllal kezdték a Macik, hiszen bő másfél perc elteltével Fodor mattolta Meravyt (4-1). A 11. percben Saluga húzott el a jobb oldalon, felnézett, visszaadta a korongot az érkező Dubeknek, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (5-1). A 17. percben Czuba korcsolyázott a kapu felé, a védők nem támadták, ő pedig kilőtte a felső sarkot (6-1).

Szőkét is felavatták
A harmadik harmad előtt a jégen felvonultak mindazok, akik jelmezben érkeztek a Maci-farsangra, és a szurkolók vastapsától kísérve mutatták be „kreációjukat”. Dobos Tamás edző a záró harmadra már Szőkét állította a Fradi kapujába. Ő sem úszta meg, hiszen a 8. percben Fodor is duplázott, pár lépésről lőtt a kapuvas alá (7-1). A 14. percben Lencsés egy kipattanót lőtt be egy lépésről (7-2).

A Jegesmedvék igazi farsangi hangulatot teremtettek magabiztos győzelmükkel, és nagyon közel kerültek az alapszakasz második helyének megszerzéséhez.

Kiállítás: 8 perc illetve 14 perc

Miskolci Jegesmedvék: Budai – Szirányi, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Gyenes(k). Edző: Tim Kehler.
FTC-ESMTK: Szőke – Lencsés, Horváth, Hoffmann, Hrajnoha, Géczi, Sijka, Dancsfalvi, Roczanov, Mestyán, Borbás, Győri, Revák, Bontovics, Kiss, Berta, Léránt, Hegyi, Pilcsik, Hegyi D., Meravy(k). Edző: Dobos Tamás.

Tim Kehler: - Álomszerűen kezdtünk, hiszen 3 perc alatt lőttünk három gólt. Utána is energikusan, sokat korcsolyázva játszottunk, és az adódó helyzeteinket is jól használtuk ki. Elégedett vagyok a mai játékunkkal.
Dobos Tamás: - Az elején kicsit bent maradtunk az öltözőben, és így jelentős hátrányba kerültünk. Két kemény és jó mérkőzés után érkeztünk ide, így nem neheztelek a fiúkra, hogy már fáradtak voltak.

Fotó: Juhász Ákos