Elképesztő meccs, nagy győzelem

2013-01-29 21:28

Az Érsekújvár csapatát látták vendégül a Jegesmedvék kedden este. A Macik egy kitűnő mérkőzésen, hihetetlen izgalmak és fordulatok után fantasztikus győzelmet arattak.

A mérkőzés első perceiben a hazaiak támadtak többet, meg is voltak a helyzetek, ám gól nem született ezekből. A 8. percben váratlanul megszerezte a vezetést a vendégcsapat: egy kipattanót Puchovsky lőtt közelről a hálóba (0-1). A gól után nagyobb sebességfokozatba kapcsoltak a Jegesmedvék, időként be is szorították az Érsekújvárt, ám Krizan minden védett. A vendégek leginkább a veszélyes kontráikban bíztak, és Gyenesnek többször kellett védenie. A harmad utolsó percében kettős előnybe kerültek a Macik, ám ezt nem sikerült gólra váltani.

Kétszer egyenlítettek a Macik

A második harmadban aztán sikerült egyenlő létszámban, ami előtte kettős-, illetve szimpla előnyben nem: egyenlítettek a Macik. A 3. percben Fodor kapta a kapu mögül a korongot, Krizan elbambult, és így a csatárnak már „csak” az üresen tátongó rést kellett eltalálnia a háló előtt (1-1). Az 5. percben Mikhailov ugorhatott ki szólóban, de lövését Gyenes bravúrral védte. Két perccel később a miskolciak két üres kapus helyzetet hagytak ki 10 másodperc alatt, de ezután is több elképesztő lehetőség maradt ki a vendégkapu előtt. Kitűnő mérkőzés alakult ki, mindkét oldalon helyzetekkel és remeklő kapusokkal. A 15. percben Mikhailov kétkézzel rántotta le ellenfelét, majd miután kiállították, a büntetőpadról a nézőket kezdte vízzel locsolni. A 18. percben Mamonovs egyedül vezethette rá Gyenesre a korongot, és nem hibázott (1-2). Gyorsan jött a válasz: 49 másodperccel a harmad vége előtt a Macik egy gyors, gyönyörű támadás során szétpasszolták a vendégek védelmét, és az i-re a pontot végül Dubek tette fel, aki közelről mattolta Krizant (2-2)

Három perc, három Maci-gól

A harmadik harmad 3. percben ismét a vendégek szereztek vezetést. Dobry kerülte meg a kaput, majd közelről a hálóba lőtt (2-3). Egy perccel később Saluga elemi erővel találta telibe a kapuvasat. A miskolci nyomás a 7. percben ismét góllá érett: a vendégvédők ismét csak keresték a korongot, amely Miskolczi elé került, és ő pár lépésről nem hibázott (3-3). Egy perccel később 5 másodperc alatt használtak ki egy emberelőnyt a Jegesmedvék: a meglőtt korong Dubeket, majd Krizant érintve került a kapuba (4-3). A 10. percben pedig ismét talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége: a Macik többször is próbálták Krizan kapuson áttuszkolni a korongot, és ez végül Szilágyinak sikerült (5-3). Spisak edző érezte, hogy a három perc alatt kapott három gól miatt csapata kezd szétesni, ezért a találat után azonnal időt kért. A 15. percben egy kipattanót Saluga terelt a hálóba (6-3).
Közhely, de igaz: ez a mérkőzés kitűnő propagandája volt a jégkorongnak. A Jegesmedvék lassan őrölték fel a nagyszerűen játszó Érsekújvárt, és végül megérdemelt győzelmet arattak.

Miskolci Jegesmedvék - HC Nové Zámky: 6-3 (0-1, 2-1, 4-1)

Tim Kehler: Egy egészen kitűnő mérkőzésen háromszor is talpra tudtunk állni, ami mutatja a csapat tartását. Az Érsekújvár láthatóan nagyon megerősödött, Krizan fantasztikusan védett. A játékosaim egyetlen pillanatig sem pánikoltak, és ez végül sikerre vezetett, a helyzeteinket gólokra tudtuk váltani. Az Érsekújvár rendkívül veszélyes csapat, egy pillanatra sem szabad ellenük kiengedni. Nagyon jó volt látni, ahogy a csapat minden egyes tagja küzdött, hajtott, és ez a hozzáállás hozta meg végül a nagyon fontos győzelmet.

Robert Spisak: A mérkőzés elején, jól játszottunk, különösen az első harmadban, és 3-2-ig nagyon jól tartottuk magunkat. Utána a fegyelmezetlenségeinket a Miskolc gólokkal büntette.