Sport

Nehéz győzelem Újpesten

2013-01-27 22:14

A Jegesmedvék vasárnap ismét Újpesten léptek jégre, és ha nehezen is, de elhozták a három pontot, ám elvesztették Nagy Gergőt, akinek eltört a keze.

A Jegesmedvéket ezúttal is elkísérték hűséges szurkolóik, így most sem maradtak bíztatás nélkül. Az első harmadban valósággal felborult a pálya, látszott, hogy a Jegesmedvék nagyon komolyan veszik a találkozót. Záporoztak a lövések Pleszkán kapujára, de a hazai hálóőr mindent védett, amikor pedig már verve volt, az egyik védő segítette ki a gólvonalon. Az Újpest pár kontrával próbálkozott, ám ilyenkor Budai a helyén volt. A harmad utolsó szakaszában csaknem három percig játszhatott előnyben a hazai csapat, ebből 30 másodperc kettős fór volt, de így sem tudtak gólt lőni a lilák.

Szirányi bombagólja

A második harmadban a Jegesmedvék még nagyobb fölényben játszottak, mint az elsőben. Az Újpest csak egy két perces időszakra tudott kiszabadulni a saját harmadából, amikor emberelőnyben támadhattak, igaz ekkor Budainak egyszer bravúrosan kellett védenie. Ezt leszámítva a Macik teljesen beszorították a lilákat, akiket ekkor már csak Pleszkán tartott meccsben bravúros védéseivel. Ám ekkora nyomást nem lehet a végtelenségig bírni, és így volt ez most is. A 15. percben a kékvonalnál lévő Szirányihoz került a korong, aki egy kicsit lopta a távolságot, majd bődületesen nagy gólt lőtt (0-1). (A harmad közepén az egyik újpesti úgy vágott rá Nagy Gergő kezére, hogy a miskolci csatárt mentővel vitték kórházba, ám a hazai játékos semmiféle büntetést nem kapott, pedig ránézésre is látszott, súlyos a sérülés. A kórházban kiderült, hogy eltört a keze a miskolci csatárnak, és valószínűleg műteni is kell.)

Budai hibátlan

A harmadik harmad már csak bő öt percig tartották magukat a lilák. Jó pár kimaradt lehetőség után Nagy Krisztián vitte be a kapu elé a korongot, és végül sikerült Pleszkán mellett a hálóba emelnie (0-2). A 15. percben ismét behorpadt a lila védelem: egy kapu előtti kavarodás során Saluga találta meg leghamarabb a korongot, és közelről a hálóba lőtt (0-3).

Kiállítás: 10 perc illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy G., Gyenes(k). Edző: Tim Kehler.
Újpesti TE: Pleszkán – Bereczki, Kovács, Reiter, Jankovics, Ódry, Dorner, Zalavári, Szirányi, Németh, Dömötör, Virág, Maklári, Gergely, Pichler, Garbacz, Szajbert, Farkas, Sommer, Hajek(k). Edző: Ancsin János.

Tim Kehler: - Jó mérkőzést játszottunk az Újpesttel, végig nagy nyomás alatt tartottuk őket. A legfontosabb ma a három pont megszerzése volt, és ez sikerült is. Több remek egyéni teljesítmény volt ma nálunk, de a csapat egészére sem lehetett panaszom.
Ancsin János: - Nagyot küzdöttünk ma, és ha egy kis szerencsénk van, meglephettük volna a Miskolcot. Kaptunk azonban két peches gólt, elől pedig nem találtuk a rést a vendégek védelmén.