Sport

Győzelem és hat gól a Dab ellen

2013-01-12 08:01

A Jegesmedvék fantasztikus hangulatú, remek mérkőzésen, hat gólt ütve a bajnoknak, ismét megverték a Dab.Doclert.

A Jegesmedvék számára nem kimondottan álomszerűen indult a mérkőzés, hiszen a 3. percben Papp lövése valahogy bepattant a miskolci kapuba (0-1). A Maci szurkolóknak azonban nem kellett sokáig szomorkodniuk, hiszen másfél perc múlva hatalmas kavarodás alakult ki a vendégkapu előtt, sokáig senki nem találta a korongot. Dubek volt végül a legszemfülesebb, és az elé kerülő pakkot közelről emelte a kapuba (1-1). Sőt! Nem telt el egy perc, amikor Szirányi kékvonalas lövésébe Fodor szúrt bele, és a korong máris a hálóban táncolt (2-1).

Ezt követően nagy küzdelem alakult ki, viszonylag kevés helyzettel, amelyekkel mindkét kapus jól megbirkózott. A 15. percben egy szerencsés góllal növelte előnyét a hazai csapat. Czuba oldalról lőtte középre a korongot, amely Ritó korcsolyájáról – nem volt rúgómozdulat(!) – a felső vas alá vágódott (3-1) – érdemes megjegyezni, hogy ilyen gólt lőtt a Dab tavaly a bajnoki döntőben a Maciknak Miskolcon.
És nem volt még vége! A 17. percben Saluga becselezte magát a kapu elé, kapura lőtt, és a korong Sevela hóna alatt, talán azt is érintve pörgött be a hálóba (4-1).

A második harmad elején a Dab alaposan felpörgette saját tempóját, több helyzetet is kidolgoztak, ám Gyenes remekül védett. Továbbra is élvezetes meccs folyt a pályán, jópár nagy helyzettel mindkét oldalon, de gólt ekkor nem láthattak a szurkolók (jó volt látni, hogy időnként egy teljesen miskolci nevelésű sor játszott a Maciknál, azaz Gyenessel együtt mind a hat játékos miskolci volt!). A 12. percben Peterdi lőtt a támadóharmad közepéről, és a korong a jobb felső sarokban kötött ki (4-2). Rögtön ezután kiállítást kaptak a Maci, de szerencsére sikerült kivédekezni. A 15. percben Nagy Gergő ugorhatott ki egyedül, és egy szép csel után magabiztosan mattolta Sevelát (5-2).

A harmadik harmadban a 8. percig kellett várni a következő gólra. Ekkor Szirányi bombájába Nagy Krisztián ért bele, és a korong meg sem állt a hálóig (6-2). A harmad utolsó négy percében a Jegesmedvék ütöttek még két kapuvasat, és kihagytak két üres kapus helyzetet.

A kitűnő napot kifogó Jegesmedvék a mérkőzést végig irányítva, magabiztos győzelmet arattak a Dab felett, amely ilyen különbségű vereséget nagyon régen – a tavalyi szezonban Csíkszeredán – szenvedett, hat gólt pedig MOL Liga mérkőzésen az elmúlt években csak egyszer kapott.

Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler 6-2 (4-1, 1-1, 1-0)
Miskolci Jégcsarnok 1200 néző
V: Druga, Varjú, Moravec, Scensny
Gól: Dubek, Fodor, Ritó, Saluga, Nagy G., Nagy K., ill., Papp, Peterdi
Kiállítás: 6 perc illetve 10 perc (+10 perc fegyelmi Galanisz)

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy G., Budai K.(k). Edző: Tim Kehler.
Dab.Docler: Sevela – Lindgren, Somogyi, Srenk, Pavuk, Kiss D., Papp V., Hüffner, Nagy, Virág, Tőkési, Peterdi, Vaszjunyin, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Kiss Á., Kiss T. (k). Edző: Stephan Lundh.

Tim Kehler: - Nagyon elégedett vagyok a mai mérkőzéssel. Rendkívül fontos három pontot szereztük a bajnok ellen, és mindezt kitűnő csapatteljesítménnyel értük el. A védekezésünk szilárd volt, Gyenes remekül védett, különösen a második harmadban, a támadásaink pedig végig veszélyesek voltak. Nagyon büszke vagyok a csapatra. Ezúton is szeretném megköszönni fantasztikus szurkolóinknak ezt a frenetikus hangulatot.
Stephan Lundh: - A Miskolc jobb volt ma, jól használták ki a helyzeteiket, és persze néha szerencséjük is volt.

fotó: Juhász Á.
(kezdőképünk egy tavalyi Dab.Docler elleni meccsen készült)