Pont nélkül Dunaújvárosban

2012-09-09 20:50

A Jegesmedvék vasárnap Dunaújvárosban léptek jégre, ám sajnos nem sok babér termett nekik.

A mérkőzés nagy iramban indult, mindkét oldalon akadt dolguk a kapusoknak. Az 5. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: tumultus támadt a miskolci kapu előtt, így Gröschl lövése utat talált a hálóig (1-0). Ezt követően főként mezőnyjáték folyt a jégen, kevés helyzettel. A 16. percben 46 másodpercig kettős előnyben voltak a Macik, de sem ezt, sem a szimpla fórt nem sikerült kihasználni.

Csak hazai gól

A második harmad elején a Macik kihúztak egy áthúzódó kiállítást. A 4. percben Kiss D. lövése a kapuvason csúszott meg, szerencsére kívülről. A dunaújvárosiak támadtak veszélyesebben, Budainak többször is védenie kellett. A 11. percben előnyben játszottak a Jegesmedvék és bár több nagy helyzetük volt, megint nem sikerült gólt szerezni. Nem sokkal később ismét egy hazai hokis ült a büntetőpadon, ám Budainak kétszer is nagyot kellett hárítania. Szűk két perccel a harmad vége előtt éppen kiegészült a miskolci csapat, amikor Tőkési kapta a korongot a kék vonal közelében, majd nagy gólt lőtt (2-0).

Galanisz villant

A harmadik harmadban repülőrajtot vett a Dab: Galanisz 46 másodperc elteltével mattolta Budait egy szép lövéssel (3-0). A harmad hátralévő részében mindkét csapat ment előre, voltak lehetőségek mindkét oldalon, ám gól már nem született, a Macik sajnost megint nem tudtak pontot szerezni Dunaújvárosban.

Dab.Docler - Miskolci Jegesmedvék 3-0 (1-0,1-0, 1-0)
Dunaújvárosi Jégcsarnok 1000 néző. V: Druga, Scensny, Abonyi
Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Popovics, Túróczy, Budai, Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Wéber, Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy, Szirányi, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.
Dab.Docler: Sevela – Lindgren, Somogyi, Pavuk, Mestyán, Kiss D., Erdélyi, Papp V., Hüffner, Nagy, Gröschl, Virág, Tőkési, Peterdi, Vaszjunyin, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Papp Cs., Kiss Á. , Kiss T. (k). Edző: Stephan Lundh.
Gól: Gröschl, Tőkési, Galanisz
Kiállítás: 14 perc illetve 16 perc

Tim Kehler: A Dab ma nagyon jól felkészült, motivált csapat volt, amely nagyon hajtott a hazai bemutatkozó mérkőzésén, akárcsak mi pénteken. Nálunk most a legjobb támadósor a Popovics-Szilágyi-Wéber trió volt, helyzeteket dolgoztak ki, jól védekezték ki az emberhátrányokat. Hasonló teljesítményre van szükség az első két sortól is, ha az olyan erős csapatok ellen, mint a Dunaújváros, jó eredményt akarunk elérni.