Ezüstérem a Szepesség Kupán

2012-08-24 21:23

A Szepesség Kupa harmadik napján kitűnő játékkal győzték le a Jegesmedvék lengyel ellenfelüket, így megszerezték a második helyet, Budai Krisztiánt pedig a torna legjobb kapusának választották.

Pénteken, a Szepesség Kupa zárónapján nehéz feladat várt a Jegesmedvékre, hiszen a tornán végig remek teljesítményt nyújtó, kitűnő csapat benyomását keltő GKS Tychy volt az ellenfél, amely előző este 3-3-as döntetlent játszott a házigazda Iglóval. A miskolciak már a kezdés előtt megfogyatkoztak, ugyanis Popovics a bemelegítésnél megsérült, és nem tudta vállalni a játékot. Az első percben máris veszélyeztettek a Macik: Czuba egy védő szorításában lőtt, de a kapus védett. A 7. percben Fodor oldalról leadott lövése vágódott ki a kapuvasról. A 10. percben megszerezte a vezetés a Miskolc: Nagy szerzett korongot a támadó harmad közepén, majd fonákkal a jobb sarokba emelt (1-0). A 11. percben Budai védett magabiztosan egy erős lövést. Kemény, gyors játék folyt a jégen, több helyzettel mindkét oldalon. A 17. percben egyenlített a Tichy. Przygoozki maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és könnyedén emelt a tehetetlen Budai fölött a léc alá (1-1). A harmad vége előtt 23 másodperccel ismét Maci-gól következett: emberelőnyben Hegyi kékvonalas bombájába Fodor szúrt bele a kapu előtt, amely így védhetetlenül vágódott a felső sarokba (1-2).

A köténygól is ment

A második harmadból nem telt el 20 másodperc, amikor Czuba lőtt takarásból, a lengyel kapus vállal védett, majd a kipattanó korongra nagy nehezen ráfeküdt. De ami késett, nem múlt: Dubek vitte el a korongot a jobb szélen, középre passzolt és Saluga magabiztosan mattolta Witeket (1-3). A harmad közepén emberelőnybe került a Tichy, amely alatt Budainak kétszer is nagyot kellett védenie. A 12. percben több, mint 90 másodpercre kettős előnybe kerültek a lengyelek, de a Macik időnként önfeláldozó védekezéssel ezt, majd a szimpla hátrányt is kihúzták. Továbbra is pörgős, élvezetés játék zajlott a pályán, sok helyzettel, de mindkét kapus jó formában védett. A 17. percben szabálytalannak tűnő gólt ért a lengyel csapat: egy kék vonalról meglőtt korong Parzyszek korcsolyájáról pattant Budai kapujába – az óriáskivetítőn látható visszajátszáson is így tűnt –, ám hiába reklamáltak a miskolciak, a szlovák bíró megadta a találatot (2-3). A Jegesmedvék azonban nemes bosszút álltak, szabályos gólt lőttek 43 másodperccel a harmad vége előtt. Nagy vitte be a korongot a támadó harmadban és miután nem támadta senki, szép köténygólt lőtt Witeknek (2-4).

Nagy Gergő harmadszor is beköszönt

A harmadik harmadban ismét nagy lendülettel kezdtek a Macik: húsz másodperc telt el, amikor Láda Balázs lövését kellett kitolnia Witeknek. A 3. percben Budai hárított egy közeli lövést óriási bravúrral. Fél perccel később Nagy Gergő fantasztikus cselekkel ment át a lengyel védelmen, majd a jobb felső sarokba emelt (2-5). A lengyelek keményen küzdöttek a szépítésért, de Budai eszén nem tudtak túljárni. A 13. percben Saluga szerzett korongot, bevitte a támadó harmadba, lövése milliméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot. A 14. percben emberhátrányban lőtt gólt a Tychy: egy védelmi hibát kihasználva Baranyk lőtt a miskolci kapuba (3-5).

A Jegesmedvék végig irányították a mérkőzést, és megérdemelt győzelmet arattak. A csapat így az ezüstérmet már biztosan megszerezte, de az esti mérkőzés eredményétől függően akár meg is nyerheti a tornát. Az eredményt még ma este frissítjük. A torna legjobb kapusának Budai Krisztiánt választották.

Kiállítás: 10 illetve 10 perc
MJJSE: Budai K. – Dubek, Hegyi, Czuba, Szirányi, Popovics, Miskolczi, Budai,  Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Nagy, Orosz, Wéber, Fodor, Atkinson, Túróczi, Neumann, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.
Tim Kehler: - Nagyon jó befejezése volt ez a mérkőzés a tornának. A csapat teljesítménye folyamatosan javult, egyre inkább azt játszották, amit kértem. Ha így játszottunk volna a szerdai mérkőzésen, megnyertük volna a tornát.