Remek győzelem a második napon

2012-08-23 20:24

A Szepesség Kupán második mérkőzését játszotta le a Miskolci Jegesmedvék csapata csütörtökön délután, és remek teljesítményt nyújtva győzték le a HK Liptovsky Mikulás csapatát.

A Jegesmedvék nagy lendülettel kezdték a meccset, két perc alatt Popovics, Fodor és Nagy is megeresztett egy-egy lövést, de eredmény nélkül. A 3. percben – emberelőnyben – megszerezték a vezetést a miskolciak. Czuba kapott jó passzt, a korongot bevitte a támadó harmadba, átfűzte az előtte álló védőt, majd a jobb felső sarokba bombázott (0-1). A Macik uralták a mérkőzést, Gyenesnek először a 8. percben kellett védenie, egészen pontosan rátenyerelni az elé pattanó korongra. A 12. percben Czuba lőtt közelről centikkel fölé. A 13. percben Miskolczi lövését védte üggyel-bajjal a szlovák kapus.

A 14. percben Poliacek takarásból leadott lövése talált utat Gyenes kapujába a mammutok között (1-1). Gyorsan jött a válasz: Láda Balázs kapta a korongot a kék vonalnál, befelé cselezve tisztára játszotta magát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2). Újabb egy perc elteltével már kétgólosra növelte előnyét a Miskolc: Czuba szerzett letámadásból korongot a fél pályánál, meghúzta a bal szélen, középre adását Nagy Fodor elé tette, akinek már csak az üres kapuba kellett passzolni (1-3).

Orosz bombagólja

A második harmad elején egy áthúzódó, majd egy teljes emberhátrányt húztak ki a miskolciak. A 6. percben Kubán ment el a bal oldalon, majd a bal felső sarokba lőtt (2-3). Ezután egymást követték a Maci helyzetek, de egyik sem akadt be, majd Gyenes mutatott be több magabiztos védést. A 14. percben újabb sárga-fekete gólnak örülhettek az Iglóra ezúttal is elutazó miskolci szurkolók: Orosz a kék vonal közeléből elemi erővel lőtt a kapuba (2-4). A szlovák csapat 23 másodperccel a harmad vége előtt szépített: a kapu mögül kapott korongot Poliacek vágta a miskolci hálóba (3-4).

Dubek sem hibázott

A harmadik harmad első felében keményen gyűrték egymást a csapatok, mindkét oldalon voltak helyzetek, gól nélkül. A 14. percben Saluga a kapu mögül hozta helyzetbe a kapu előtt egyedül álló Dubeket, aki két testcsel után mattolta a szlovák kapust (3-5).

A Jegesmedvék a szerdainál sokkal jobb teljesítményt nyújtva, gyorsan, agresszívan játszottak, és végig vezetve verték meg a HK Liptovsky Mikulás csapatát, amelytől egy évvel ezelőtt ugyanezen a tornán még 4-2-re kikaptak.

Kiállítás: 12 illetve 10 perc

MJJSE: Gyenes – Dubek, Hegyi, Czuba, Szirányi, Popovics, Miskolczi, Budai,  Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Nagy, Orosz, Wéber, Fodor, Atkinson, Túróczi, Budai K. (k). Edző: Tim Kehler.

Tim Kehler: - Az első harmad volt a legjobb, amit ebben a felkészülési időszakban eddig produkáltunk. Nagy Gergő, Czuba és Fodor olyan teljesítményt nyújtott, amiről csak felső fokokban lehet beszélni, sok helyzetet alakítottak ki, és kettőt be is lőttek. Jó értelemben véve agresszívek, kemények voltak, és jól használták ki az adódó lehetőségeket. A védelemben Láda és Szirányi nyújtott kiemelkedőt, de igazából az egész csapatot dicsérhetem. A délelőtti csapatmegbeszélésen alaposan kielemeztem a fiúknak azokat a hibákat, amelyeket szerdán vétettünk – sajnos volt sok -, és elmondtam mit kérek, várok el a mai mérkőzésen. Nagyon örülök, hogy a játékosok mindezt megértették, és meg is valósították. A mai teljesítményünkkel – a felkészülés ezen szakaszában – elégedett vagyok.