Játszmát raboltak a vasutasok

2012-02-25 08:59

Második mérkőzését is lejátszotta az Albrecht-Miskolci VSC MISI NB I-es női röplabda csapata. A vasutasok a negyeddöntőben a Gödöllő együttesét fogadták, és rendkívül szoros küzdelemben 3-1 arányú vereséget szenvedtek. Minimálisra csökkentve esélyeiket, hogy bekerüljenek a legjobb négy közé.

Természetesen azt látni kell, hogy a két alakulat jelenleg még eltérő minőséget képvisel. A vasutasoknál évekkel korábban megkezdett fiatalításnak még a zöngéit viselik, de egyre izmosabb a csapat. Ezzel szemben a Gödöllő válogatott játékosokkal van megtűzdelve.

A miskolciak mégis bátran kezdtek, de az erőfeszítéseknek csak a játszma elején volt látszatjuk, amikor 4-3-as vezetésre tettek szert. Majd hárman is a hálóba bombázták nyitásaikat, ezzel esélyt adva az ellenfélnek. A miskolciak azonban 20-16-os állásnál sem adták fel, és lelkes játékuk egyenlítést (22-22) eredményezett. A puskaport azonban ezzel ellőtték, előnybe került a Gödöllő.
A második játszmában a vendégek sokkal jobban figyeltek, és nem adtak egyetlen pontot sem ingyen. Ennek következménye, hogy végig a Gödöllő vezetett. A hajrában Toma Sándor már pályára küldte csereembereit is, mert látta, hogy nincs esély a fordításra.

A találkozó legjobb játszmája a harmadik lett. Nem csak azért, mert ezt a vasutasok nyerték, hanem mert a csapatok ekkor mutatták be a legszebb labdameneteket. Rögtön az elején megugrott az MVSC (3-0, 9-5), a másik oldalon lévők jobbára tanácstalannak bizonyultak. 17-12-es miskolci vezetésnél úgy tűnt, megvan a szett, még 20-16-nál sem mutatkozott baj, viszont elkezdtek sorjázni az apróbb hibák. A Gödöllő lábra kapott, és 22-nél már együtt voltak a felek. Ráadásul a vendégek kétszer meccslabdához is jutottak, ezeket azonban sikerült hárítani. Kovács Edina kemény ütése tett pontot a játszma végére.

A negyedik szettben folytatta az MVSC remek menetelését. A nézők egyik ámulatból a másikba estek, a Gödöllő teljesen zavarodott csapat benyomását keltette. Nem is volt baj, egészen 17-13-ig. Szépes Petra állt a nyitóhelyre, és a vendégek sorozatban kilenc pontot értek el. Ez felőrölte és demoralizálta is egyben a vasutas gárdát, amely óriási lehetőséget szalasztott el. Megismétlődött ugyanaz az eset, mint az ősszel, a BSE ellen, amikor 15-7-ről „sikerült” elbukni a játszmát.

A Gödöllő elleni páros mérkőzésen jelenleg a vendégek 2-0-ra vezetnek, a két csapat vasárnap este találkozik harmadik alkalommal.

Eredmény: Albrecht-Miskolci VSC MISI – TEVA-Gödöllői RC 1-3 (-23, -17, 25, -20). Miskolc, 150 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik. MVSC: Oláh Cs. (12), Leidgeb (5), Rédei (5), Kovács E. (8), Szajkó (7), Szabó B. (18). Csere: Nagy Zs. (liberó), Csarkó, Motkó, Sitkey, Kiss V. Edző: Toma Sándor.

Toma Sándor: Sajnálom a negyedik játszmát, ugyanis karnyújtásnyi közelségben volt a győzelem. Annak viszont örülök, hogy végig partiban tudtunk lenni ellenfelünkkel, és nem játszottunk alárendelt szerepet.