Hölgyek a pályán

2008-06-25 15:40

Véget ért a pontvadászat a megyei női kispályás labdarúgó bajnokságban is. A kiírás mindenképpen rendhagyónak minősíthető, ugyanis az őszi idénynek öt együttes vágott neki, viszont a tavasszal már nyolc csapat játékosai kergették a labdát! Nyolcra duzzadt a mezőny, s valamennyi résztvevőt az a szándék vezérelte, hogy minél jobban szerepeljen.

Ennek megfelelően izgalmas csatákat kísérhettek figyelemmel az érdeklődők. Az őszi szezon végén egy csapat (a Tiszadorogma) visszalépett, eredményeit törölték. Baj, csökkenés azonban nem lett belőle, ugyanis a téli szünetben négy gárda is jelezte, szívesen bekapcsolódna a bajnokságba. A szövetség vezetői rábólintottak, így valamennyi érintett rajtolhatott a tavasszal. Az őszi találkozókat pótolták, s ennek következtében mind a nyolc alakulat azonos eséllyel vett részt a küzdelmekben.
Egészen a célegyenesig fej-fej mellett haladt az Abaújszántó (fotónkon) és a Bőcs csapata. Végül azonos pontszámmal (31-31), és azonos győzelemmel (10-10) végeztek, a szántóiak gólkülönbsége (45-20) azonban jobb volt, mint a bőcsieké (41-19), így ők szerezték meg az elsőséget. A kiegyenlítettséget remekül példázza, hogy nem csak az első és második helyen alakult ki pontegyenlőség. A harmadik Hidasnémetinek és a negyedik Hernádnémetinek 20-20, az ötödik Kurityánnak, valamint a hatodik Ároktőnek 19-19 pontja gyűlt össze, közöttük a több győzelem, illetve a jobb gólkülönbség rangsorolt. A megyei bajnokságban szerepelt a Miskolci Vénusz gárdája is, 12 ponttal hetedikek lettek, míg sereghajtóként az Ároktő együttese zárt.
– Rendkívül nagy örömöt jelentett a számunkra, hogy elsők lettünk. A bajnoki aranyérem azért különösen értékes, mert erős mezőnyben harcoltuk ki, több csapat okozott kellemetlen perceket ellenfeleinek – mondta érdeklődésünkre Holly Edina, az abaújszántóiak mindenese. A megállapításban semmi túlzás sincs, ugyanis edzőként, játékosként és csapatvezetőként is tevékenykedett.
A legjobbak egyébként a közeli napokban a labdarúgó szövetségben vették át a díjakat. A legjobb kapus címét Orosz Barnáné (Abaújszántó) érdemelte ki, aki egy kapus kesztyűt kapott ajándékba. A gólkirálynő Turkovics Tünde (Ároktő) lett 18 góllal, ezért egy márkás labdát vehetett át. A csapatvezetők szavazatai alapján a bajnokság legjobb játékosa Csomó Ágnes (Hidasnémeti) lett, neki egy feliratozott mez lett a jutalma. A szövetség egy-egy serleggel, és oklevéllel tette emlékezetessé a bajnokságot, a legjobbak megkapták a megyei futball almanachot is.