DVTK: vereség Fehérvárott

2008-05-13 12:53

Győzelmet aratott a Fehérvár a Diósgyőr ellen a magyar élvonal 27. fordulójában. A vendég miskolciak egészen a hajráig tartották a döntetlent a Sóstói-stadionban Pintér bombájával, a Vidi azonban végül két találattal a maga javára fordította a meccset és otthon tartotta a három pontot. Események: az első félidőben inkább a Vidi akarata érvényesült a Sóstói-stadionban, Mohl lövésénél már a mérkőzés elején bravúrra volt szüksége Kötelesnek.

A diósgyőrieknél is adódtak helyzetek, leginkább a japán Homma volt elemében. A csatárok azonban legtöbbször mindkét oldalon rosszul céloztak, így döntetlen eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. Fordulás után valamelyest felpörögtek az események, többször forogtak veszélyben a kapuk. Ennek eredményeként Sitku szerencsés találatával megszerezte a vezetést a tavasszal szárnyaló hazai együttes. Nem sokáig tartott viszont a Vidi öröme, az addig magát főleg szabálytalanságokkal észre vétető Pintér talált bődületes lövéssel Sebők kapujába. Egészen a hajráig tartott a döntetlent a DVTK, akkor azonban egy szépen végig vitt kontra után Dvéri ismét a Fehérvárt juttatta előnyhöz. A Diósgyőr már nem tudott újítani, sőt, Disztl László együttese a hosszabbítás perceiben Nagy Dániel góljával bebiztosította sikerét. Összességében elmondható, hogy a Fehérvár többet tett a három pontért, a piros-kékek győzelme megérdemeltnek mondható. Sikerével a Vidi egy pontra felzárkózott a negyedik Győr mögé, a miskolciak maradtak tizenharmadikok. Fehérvár – Diósgyőr 3-1 (Sitku 57., Dvéri 81., Nagy D. 92. ill. Pintér 69.)