Döntetlen Diósgyőrben

2008-04-21 09:27

Hatalmas meglepetésre a sereghajtó és gyakorlatilag biztos kieső Tatabánya pontot rabolt Diósgyőrben a Soproni Liga 24. fordulójában. A vendég Bányász egy félidő után már két góllal vezetett, de a DVTK a második játékrész derekán két perc alatt egyenlített Simon révén, így a még nagyobb blamázst megúszta, de a 2-2-re sem lehet túl büszke. - A találkozó a zord időjárási körülmények (vihar, villámlás) miatt 15 perccel később kezdődött, sőt egy darabig még az elhalasztás veszélye is fenn állt.

Eseménytelen első 40 perc után az játékrész végén alaposan beindultak a csapatok. Előbb egy jobb oldali beadás után Pérez lőtt Köteles fölött a léc alá, majd miután a túloldalon Homma kihagyott egy helyzetet, egy védelmi hiba után Megyesi a második vendéggólt is megszerezte, így meglepetésre a Bányász vezetett a szünetben. Szünet után valamelyest felpörgette a ritmust a DVTK, de nem találták a fogást a Tatabánya védelmén, mely azért támadott is és Béres révén helyzetbe is került. Aztán Kurucz kapus a 69. percben büntetőt érően buktatta Hommát, a tizenegyest pedig Simon magabiztosan a jobb sarokba vágta. Még ki sem bosszankodta magát a vendégcsapat, máris jött a második pofon, a csereként beállt Lipusz felívelt labdáját Simon fejelte a kapuba, így kilencedik bajnoki gólját is megszerezte. Bár a hátralévő időben kisebb helyzetecskékre még futotta a DVTK erejéből, az eredmény már nem változott.A sereghajtó Tatabánya teljesen megérdemelten rabolt pontot a fásultan, ötlettelenül játszó, főleg az első félidőben alaposan a várakozás alatt teljesítő miskolciak otthonából.

Diósgyőr – Tatabánya 2-2 (Simon 69. – 11-esből, 71. ill. Pérez 42., Megyesi 45.)