Női röplabda: vereség a Városmajorban

2008-04-07 10:53

A BSE 3:0-ra nyert a Miskolc ellen a női NB I negyed-döntőjének első mérkőzésén a Város-majorban. Bár a hazaiak hullámzóan játszottak, a borsodiak csak a második szettben tudták szorossá tenni az eredményt. A második meccset ma rendezik Miskolcon. Lendületesen kezdett a BSE, a Miskolc viszont nehezen vette fel a játék ritmusát (5:0). A különbség később sem csökkent, a több fölösleges hibát, könnyelműséget (szervarontások, rossz ütések) vétő miskolciak edzője, Toma Sándor 12:6-os BSE-előnynél kért először időt.

14:7 után megtorpantak a fővárosiak, újra látótávolságba került a Miskolc (14:11), de közelebb nem férkőzhetett riválisához, mert a házigazda újra összekapta magát. Jobb összpontosításának köszönhetően a hajrában magabiztosan gyűjtögette pontjait (25:16, 1:0).

A második rész elején is figuratív és eredményes röplabdát mutatott be a BSE (6:1, 12:7) a Miskolc próbálkozott a felzárkózással, nem is sikertelenül, ezért Farkas Mihálynak, a hazai edzőnek 15:13-nál időt kellett kérnie. A folytatásban újra ellépett a BSE, de a borsodiak rendkívül dicséretes küzdeni tudásról tettek tanúbizonyságot, s szorossá tették a végjátékot (21:20, 23:22). Az utolsó labdamenetben Kovács Eszter szerzett pontot, így 25:23-ra nyerte a második felvonást a házigazda (2:0).

Jó nyitásokkal, erős, pontos ütésekkel kezdett a BSE a harmadik játszmában (8:3). A Miskolc mezőnymunkája a második szettben mutatottakhoz képest romlott, könnyedén szerezte pontjait a hazai együttes, amely hamar tízpontosra hizlalta előnyét (14:4). 19:9-nél Toma Sándor, 20:14-nél Farkas Mihály kért időt, mindez a lényegen nem változtatott, 25:16-ra, összességében pedig 3:0-ra nyert a BSE a negyeddöntő első meccsén. Folytatás hétfőn, Miskolcon.

NB I LIGA, NŐK, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

BSE-FCSM-Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:0 (16, 23, 16)

Városmajor, 100 néző. Játékvezetők: Pőcze, Vári
BSE: Török 6, Kovács Eszter 11, Lengyel V. 13, Németh Zs. 6, Takács Zs. 9, Kovács T. 8. Csere: Tóth A. (liberó), Kiss B. 1., Molnár H. 1. Edző: Farkas Mihály
Miskolc: Szabó A. 4, Diaz 5, Nagy K. 5, Kovács Edina 10, Szűcs Zs. 1, Szajkó 7. Csere: Zsoldos (liberó), Kriegel Zs. 2, Oláh Cs. 2. Edző: Toma Sándor

Az eredmény alakulása.
1. játszma:5:0, 8:4, 14:7, 14:11, 22:14. 2. játszma: 6:1, 12:7, 15:13, 20:17, 21:20, 23:22. 3. játszma: 8:3, 14:4, 20:14

EDZŐI NYILATKOZATOK

Farkas Mihály:
- Ezen a meccsen a győzelem volt a lényeg, nem a jó játék...
Toma Sándor: - Idegesen kezdtünk, a BSE ellen ez megengedhetetlen. Szűcs Zsuzsanna megsérült a bemelegítésnél, és ugyan őt állítottam a kezdőcsapatba, de hamar le kellett cserélnem. Annak örülök, hogy az a két fiatal játékosunk, aki lehetőséget kapott, a maximumot nyújtotta. Várjuk a BSE-t hétfőn!

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a BSE javára. A második meccset április 7-én, hétfőn, 17 órától rendezik Miskolcon, a Csokonai utcai MVSC tornacsarnokban.