Debrecen-Diósgyőr 3:1

2010-02-26 18:42

Nem sikerült az első mérkőzés az NB I-es labdarúgó bajnokság tavaszi szezonjában a Diósgyőrnek. A bennmaradásért küzdő DVTK 3:1 arányú vereséget szenvedett a bajnok otthonában.

A "tavasz tizenöt pillanatának" szinte teljesen kicseréldött játékoskerettel nekivágó DVTK-t közel ezer szurkoló kísérte el a mérkőzésre. Több különbusz is indult 15 órakor a klubszékház elől, de sokan vágtak neki az útnak Debrecenbe saját autóval.

A két csapat összeállítása:

Debrecen: Polekszics - Bodnár, Mészáros, Mijadinovszki, Laczkó - Czvitkovics, Ramos, Varga, Yannick - Rudolf, Coulibaly
Diósgyőr: Malinauskas - Bognár, Gál, Supic, Zámbó - Dobos, Vukadinovic, Lippai, Roszel - Bajzát, Brnovic

Játékvezető:Szabó Zsolt

1' Elkezdődött a mérkőzés, közel sincs teltház, a diósgyőri szurkolók egyelőre simán túlharsogják a hazai drukkereket.

2' Hatalmas hazai helyzet maradt ki. Yannick adott be balról, Coulibaly közeli perdítését nagy bravúrral védte szögletre Malinauskas.

7' Az első nagy helyzetet követően csendesen csordogál a mérkőzés. A DVTK biztonságos védekezésre törekszik, a Debrecen birtokolja többnyire a labdát.

8' Bajzát iramodott meg a jobb szélen. Lövése pár méterrel elkerülte a hazai kaput.

9' Egyre bátrabb a Diósgyőr. Bajzát visszagurításából Lippai lőtt kapura, de Polekszics könnyen védett.

10' Ismét DVTK helyzet a hazaiak kapuja előtt. Bognár lőtt kapura, de a kapus ismét védett.

15' Többnyire a középpályán folyik a játék, nehéz folyamatos összjátékot folytatni a kissé mély talajú pálya miatt.

17' Bajzát szabálytalankodott egy percen belül kétszer is kicsit keményen, de megúszta sárga lap nélkül.

20' Szép összjáték után Dobos vállalkozott 25 méterről lövésre, de csúnyán fölé lőtt.

22' Lippai kapott remek labdát Bajzáttól a 16-oson belül, de lövésébe az utolsó pillanatban belelépett egy hazai védő.

23' Yannick csapta be egy szép csellel Dobost, aki csak szabálytalanul tudta megakadályozni a kapura törésben a hazai középpályást. Sárga lap lett a jutalma.

24' Nagyon bátran játszik a Diósgyőr, a Debrecen nem nagyon jut el a vendégek kapuja elé.

25' Bodnár adott be veszélyesen jobbról, Bognár fejjel mentett Rudolf elől szögletre.

27' Varga ugrott ki a jobb szélen egy remek indítással, de beadásába beleléptek. Szöglet a Debrecen javára.

31' Varga ellen szabálytalakodtak a DVTK védői. A szabadrúgást Czvitkovics a sorfalba rúgta.

33' Nagy diósgyőri helyzet. Bajzáttól kapott Dobos kitűnő labdát, de 12 méterről leadott lövését Polekszics lábbal védeni tudta.

43' Vezet a Diósgyőr. A jobb szélen felfutó Bognár kapott jó ütemben labdát. Beadását hárman is várták középen. A miskolci csapatkapitány be is adta a labdát, de a menteni igyekvő Laczkó lábán irányt változtatott a beívelés és a kapujából kimozduló Polekszics mellett a labda a kapuba hullott (0:1).

45' Félidő.

46' A szünetben cserélt a Debrecen. Bodnár helyett Dombi a pályán, aki azonnal veszélyt jelentett a miskolci kapura. Vukadinovic állitotta meg túl szabálytalanul, sárga lapot kapott érte.

47' Dombi megsérült. Két perc játék után lehet, hogy le kell cserélni.

50' Dombi nem tudta a játékot folytatni, Szakály Péter a helyén.

52' Yannick ellen lép oda túl keményen Bognár. Sárga lap a jutalma.

53' "Csak a Diósgyőr" zúg mintegy 1000 fő vendégszurkolótól. Nagyon elégedettek az eddig látottakkal.

55' Brnovic fordult kapura a 16-oson belül. Bal lábas lövését nagy bravúrral védte Polekszics szögletre.

56' Cserélt a DVTK is. Menouong a pályán Dobos helyén.

58' Egyre türelmetlenebbek a hazi nézők. Itt-ott már füttyszó is hallatszik elégedetlenségük jeleként.

60' Nem nagyon jut helyzethez a Debrecen, a DVTK védői minden próbálkozást könnyen hárítanak.

62' Újra csere a mérkőzésen. Feczesin jön Coulibaly helyére.

63' Bajzát kapott egy kiugratást, de a kapujából kifutó Polekszics felszedte előle a labdát.

65' Kezd beszorulni a Diósgyőr, percek óta nem tudnak kapujuk elől kijönni, de nagy helyzet nem alakul ki.

67' Rudolf végzett el egy szabadrúgást a DVTK kapujától 23 méterre. A bal felső sarokba tartó labdát Malinauskas nagy bravúrral tolta szögletre.

69' Bajzát kapott jó labdát Brnovictól, de gyenge lövését könnyen védte Polekszics.

70' Sadjo melegít, újabb diósgyőri cserére készül Tornyi Barnabás edző.

72' Valóban cserélnek a vendégek, Roszel helyén Sadjo.

73' Menouong kapott sárga lapot időhúzásért.

74' Ramos kapott sárga lapot Brnovic leterítésért. Ápolni kell a DVTK csatárát.

75' Brnovic visszatért, tudja folytatni a játékot.

77' Cseréhez készül ismét a Diósgyőr Somorjai személyében.

79' Kijött a Diósgyőr a Debrecen szorításából, jó ideje a hazai tizenhatos előtt folyik a játék.

80' Cserél a DVTK. Somorjai jött Brnovic helyére.

81' Egyenlített a Debrecen. Rudolf szögletét fejelte a kapuba Laczkó. Malinauskas csak beleütni tudott a labdába(1:1).

82' Majdnem vezet a DVSC. Czvitkovics lépett ki nagy ziccerben, de Malinauskas bravúrosan védett.

83' Vezet a Debrecen. Feczesin lépett ki a jobb oldalon, kihagyhatalan helyzetbe hozta Rudolfot, aki pár lépésről az üres kapuba passzolt (2:1). Lest reklamáltak a diósgyőriek, de saját térfélről indult Feczesin a partjelző szerint.

86' Yannick lőtt kapura a 16-os bal oldali sarkáról, Malinauskas védett.

89' Sadjo szabálytalankodott Ramos ellen. Sárga lapott kapott érte.

90' Eldőlt a mérkőzés. Jobbról jött be egy beadás, mindenki elvétette a labdát, a hosszú oldalon viszont érkezett Mijadinovski és a kapuba belsőzte a debreceniek harmadik gólját (3:1).

92' Vége a mérkőzésnek.

A Diósgyőr nagyon jól tartotta magát 80 percen keresztül. Az utolsó tíz percben azonban három gólt is kapott. Kár érte, közel volt a DVTK a bravúrhoz a bajnok otthonában.