Legázolta a Lokit a Diósgyőr

2007-11-02 12:15

Szerdán játszották le a Liga Kupa elődöntőinek első mérkőzéseit. A ZTE a Fehérvárt fogadta, s egygólos előnyt szerzett, a Debrecen pedig meglepetésre hazai pályán 4-1-re kikapott a Diósgyőrtől, így a miskolciak jelentől lépéselőnybe kerültek. Debrecenben a házigazdák kezdtek aktívabban és veszélyesebben, ám a Diósgyőr szerzett vezetést. A 18. percben egy szabadrúgás után Katona Attila közelről fejelt a kapuba (0-1). A Loki tovább rohamozott, ám ennek ellenére a következő gólt is a vendégek szerezték: a 28. percben Simon Attila és Rassou Abass kényszerítőzése után előbbi hat méterről gurított a hálóba (0-2). A második félidő elején szépített a DVSC.

A 49. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Sándor Tamás tálalt Ibrahima Sidibe elé, aki néhány lépésről a kapuba passzolt (1-2). A debreceniek azonban nem sokkal később ismét kétgólos hátrányba kerültek, az 58. percben Vitelki Zoltán átadása után Simon Attila öt méterről a kapu közelébe lőtt (1-3). És ezzel még nem volt vége a diósgyőri parádénak: a 68. percben Lipusz Norbert is a házigazdák kapujába talált (1-4).
Az eredmény azt jelenti, hogy a Debrecennek jelentős hátrányt kellene ledolgoznia a visszavágón, a Diósgyőr igen előnyös helyzetbe került.