• 2008-09-01 17:13 Véget ért a Rendészeti Eb

Sikeresen véget ért a Miskolcon megrendezett 13. Rendészeti Kézilabda Európa Bajnokság. Nyolc ország rendőr-kézilabda csapatai 2008. augusztus 27 – augusztus 31. között mérkőztek meg egymással. A magyar rendőrök csapata a hetedik helyen végzett.

• 2008-09-01 16:10 Magabiztos győzelem

Spitzmüller Csaba magabiztosan nyerte hétvégén az Ózd Rally-t. Az országos bajnokság ötödik futamán a Mitsubishi pilótája közel fél perces előnnyel győzött Turán (Peugeot) és majdnem másfél perccel Herczig (Subaru) előtt. A szombaton megnyugtató előnyt szerző Spici vasárnap három szakaszgyőzelemmel kezdett, és ezt követően is tudta növelni a távolságot közte és az üldözői között.

• 2008-09-01 05:14 Spici félperces előnnyel nyert az Ózd Rallye-n

A miskolci Spitzmüller Csaba és Kazár Miklós nyerték a III. Hell Energie Ózd Rallye-t. Jó teljesített a Mitsubishi Lancer WRC, no meg Spitzmüller Csaba és Kazár Miklós. Így a miskolci páros átvette a vezetést a bajnokságban. A páros egymásután harmadszor is nyerni tudott a bajnokságban. Igaz, hogy egy ponttal, de vezetnek.Az Észak-nógrádi, Észak-borsodi kanyargós hegyi utak után, a következő összecsapás Nyírádon.

• 2008-08-30 22:04 Paksi FC - Diósgyőri VTK 94 perc játék után: 1-1

Paks, 3100 néző, v.: Szabó Zs. (Kispál, Kormányos)Paksi FC: Pokorni - Kriston, Salamon, Éger, Hanák - Sipeki, Hefler, Böde, Báló - Kiss T., Tököli. Vezetőedző: Gelei Imre.Diósgyőri VTK: Köteles - Búrány, Sebők, Milicic, Gohér - Kamber, Pintér - Ahodikpe, Stanic, Homma - Tóth M.. Vezetőedző: Vágó Attila.Csere: Kriston helyett Molnár Z. a 29. percben.Kiállítva: Búrány a 60. percbenGólszerzők: Tököli (1-0) a 17.percben, Kamber (1-1) a 23. percben.

• 2008-08-29 13:19 Diósgyőri kapus a BL-ben

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében is szerephez juthat Nagy Zoltán, az egykori diósgyőri kapuvédő. Az Anorthoszisz Famaguszta ciprusi klubnak sikerült bejutni a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe. Bár a ciprusiaknál a továbbjutást jelentő mérkőzésen az albán válogatott Arjan Beqaj védett, a kispadon ott ült és szurkolt a 34 esztendős Nagy Zoltán is, aki korábban öt szezont húzott le Diósgyőrben.

• 2008-08-28 10:43 A bajnoki címre hajtanak

Mindent a bajnoki cím megszerzésének rendel alá Spitzmüller Csaba (fotónkon) és Kazár Miklós a hétvégi Hell Energy Drink-Ózd Ralin. A Hell Racing Team párosa az elmúlt két versenyt megnyerve a bajnokság második helyére küzdötte fel magát, és már csak négy pont hátrányban van a bajnokságot vezető Turán-Benics kettős mögött.

• 2008-08-28 08:15 Futva kerüli meg a Mont Blanc-t

A világ egyik, ha nem a legkeményebb terep ultramaratoni futóversenyén áll rajthoz hétvégén a miskolci Németh Csaba. A Nomád Team SE 40 esztendős klasszisa az idény számára legfontosabb eseményére, a futók között egyszerűen csak „Mont-Blanc körnek” nevezett erőpróbára a júliusi 350 km-es Swiss Alpin Marathonon „hangolt”, melyet sikerült megnyernie.

• 2008-08-27 12:12 Sziklavári Patrik diadalmaskodott

Monor adott otthont a 85 köbcentiméteres motokrossz országos bajnokság hatodik fordulójának, amely az Euronics Kupáért folyt. A nagy nyertes a miskolci Sziklavári Patrik lett, aki magabiztos versenyzéssel szerezte meg az első helyet. Érdemes mielőbb leszögezni, hogy minden szempontból kiváló verseny volt az ob hatodik fordulója. Remek volt a rendezés, az indulók hihetetlenül izgalmas futamokat produkáltak. Az éjszakai kis eső jót tett a pályának. Szerencsére napközben már nem volt rossz idő, a verseny végére pedig még a nap is kisütött.Az első futamban Pál Márkó fantasztikus rajtot vett, aminek köszönhetően egy ideig az élen motorozott, aztán Mekler Gergő megelőzte és nyerte a futamot. Mögötte Sziklavári, Pál Markó és Lukács Kristóf között dőlt el a futam további sorrendje, ami végig nagyon szoros volt. Először Sziklavári tette meg a döntő lépést és ment el Pál Márkó mellett, viszont nem sokkal később már újra a harmadik helyen találta magát. Amikor már csak 2 perc +2 kör volt hátra, Sziklavári visszavette a második helyet és Lukács Kristóf is előrébb lépett egy pozíciót, így ő lett a harmadik, Pál Márkó a negyedik.A második futamban Lukács Kristóf remekül rajtolt, mellette Juhász Dávid is. Ők ketten vezették a mezőnyt, aztán viszont a következő körben már Sziklavári Patrik ment az élen. A miskolci fiút nem lehetett befogni, aki nagyon jól ment, az előző napi balszerencse továbbállt mellőle, és nyerte a futamot.

• 2008-08-27 12:09 Győzelemmel kezdtek

Megkezdődött az országos másodosztályú floorball-bajnokság. Az első fordulóban a Miskolci Floorball Egyesület hazai környezetben lépett pályára és értékes, 6–5-ös győzelmet aratott a Paks gárdája ellen. A mérkőzés elején kicsit idegesnek tűntek a hazaiak, egy-egy hiba jellemezte játékukat. Ezt a vendégek kihasználták és a 8. percben a vezetést is megszerezték. Az egyenlítés sikerült, ám a harmad további részében jöttek az apró hibák a hazai oldalon, és ezekből két gólt is szereztek a vendégek. A szünetben alapos elemzés következett, a folytatás remekül sikerült. A második húsz percben dőlt el a pontok sorsa, ugyanis a miskolciak 5–1-es harmadot tudtak produkálni. Az utolsó játékrész izgalmasra sikerült, de csak egy gól esett. A vendégek rohamozták miskolciak kapuját, és az 57. percben egy gólra fel is zárkóztak. Az előny megtartása sikerült, így sikeres volt az év kezdése.– Minden csapatnál fontos a jó rajt, s örülünk, hogy sikerült győzelemmel kezdeni a sorozatot. Az első harmadot elajándékoztuk, de a másodikban jól kaptuk el a fonalat, a harmadikban pedig taktikusan játszottunk. Büszke vagyok arra is, hogy volt tartása a csapatnak és egy pillanatig sem kételkedtünk abban, hogy a kezdeti megtorpanás ellenére tudunk majd fordítani – mondta a mérkőzés után Gál Tamás csapatvezető.A miskolciak szombaton 16 órától a Városi Szabadidőközpontban a Phoenix FC ellen Magyar Kupa találkozón lépnek pályára, szeptember 7-én bajnoki mérkőzésen fogadják 17 órától a Dunaújváros együttesét.

• 2008-08-27 11:55 Felmentették a Jegesmedvék edzőjét

Váratlanul felmentette a munkavégzés alól Jan Faith vezetőedzőt a Miskolci Jegesmedvék elnöksége. A szlovák tréner közmegelégedésre dolgozott a JJSE-nél, mindenképpen meglepetés a távozása, főleg két héttel a szezon rajtja előtt. Amíg új vezetőedző nem érkezik, Nagy András irányítja a csapatot.

• 2008-08-26 12:30 Edzésben a Miskolc Steelers

Az idei bajnoki szezont néhány hete a másodosztály „bronzérmével” lezáró borsodi amerikaifutball-csapat a napokban megkezdte a felkészülési időszakot a következő, azaz a 2009-es bajnokságra.

• 2008-08-24 20:49 Miskolci salakos siker

Megkezdte menetelését a rájátszásban, az I. ligáért a Speedway Miskolc. Miskolc, Speedway Aréna, 600 néző.Speedway Miskolc - Orzel Lódz 58:34Speedway Miskolc:Magosi Norbert 3,3,2,2,1,Tomasz Rempala 0,1,Tomasz Bajerski 2,3,3,3,3Szatmári László 0,2,0,2,Adrian Rymel k,3,3,3,2,Molnár AttilaHynek Stichauer 2,3,2,3,1Tabaka József 3,1,1,1,Orzel Lódz:Robert Mikolajczak 2,1,1,0,0Ruslan Gatiatov k,k,1,2,3,Freddie Eriksson 1,2,2,4(j),0,2-Stanislaw Burza 2,0,0,Mariusz KonsekMarcin Liberski 1,3,1,2,1,1,Max Dilger 0,1,0,k,1,0Legközelebb augusztus 31-én 16 órától lép pályára a miskolci ligacsapat, amikor is a Gniezno vendégei lesznek.