Életveszély ide vagy oda

2008-09-11 00:00Juhári Andrea Szerzők listája

 halal-a-szechenyin.jpgA tragédiát okozó belvárosi ingatlan állapota már 2006-ban szemet szúrt a tulajdonosoknak. Érdeklődtek, hogyan tudnák rendbe hozatni a homlokzatot, de az építési engedély még most sincs a kezükben. A bürokrácia útvesztőiben akad el két éve a folyamat a közös képviselő szerint, aki jó ideje vár az illetékes, sajószentpéteri építési osztály engedélyére. Az osztály vezetője viszont állítja, ők nem hibáztak, szabályosan járnak el, a képviselő miatt tolódnak az életbevágó munkálatok a Széchenyi u. 68. szám alatt.
- Már 2006-ban érdeklődtem, hogyan tudnánk rendbe hozni a homlokzatot. Horribilis összegeket kértek a szakértők a felújítási tervért, majd a MIK Zrt.-től kaptunk korrekt ajánlatot. Ingyen elkészítették a terveket, annak fejében, hogy minél hamarabb felújítjuk a homlokzatot – erről szólt a szóbeli megállapodásunk – meséli a közös képviselő. Mivel a dokumentumokban szerepelt a MIK Zrt. neve, a miskolci önkormányzat kérelmünket a Sajószentpéterre továbbította. Az ottani főépítész szerint a homlokzati nyílászárók feletti épületdíszek általában világosabbak, mint a homlokzat.

„A mi sarunk…"

Ez a mi tervünkben épp fordítva szerepelt. Visszadobták, módosíttattuk. Már azt hittem, célba érünk, mikor kiderült, az illetékbélyeg 400 000 Ft. Ez a pénz lassan gyűlt, ez a mi sarunk. Gyűjtögettem egészen a halálesetig - addig az összeg háromnegyede jött össze. A megdöbbentő tragédia mindenkit megrázott, pillanatok alatt megvolt az illeték ára. Úgy gondoltam, végre elindulhatnak a munkák, azt hittem - a szörnyű történtek után - a hivatal is belehúz. Hétfőn befizettem az illetéket, de most vették észre, hogy két tulajdonos aláírása hiányzik. Nem értem, ez miért nem tűnt fel nekik korábban. Most a tulajdonosokat hajkurászom, a sajószentpéteriek azt ígérik, ezután megkapjuk az engedélyt. Már nem merem elhinni, hogy ezúttal tényleg így lesz – mondta a képviselő. 

 
szechenyi-68-allvanyozva.jpg

Illeték nélkül nem megy

- Nem dobtuk vissza a terveket, csupán hiánypótlás miatt szólítottuk fel párszor a képviselőt. A képviselő kérésére toltuk a határidőt februártól, mivel nem tudták megváltani az okmánybélyeget, anélkül nem lehet elindítani a folyamatot – tudtuk meg Éles Emőkétől, az építési és városüzemeltetési osztály vezetőjétől. Ha életveszélyt jelent bárkire az adott ingatlan, soron kívül felújítható – sorolta. Ha ilyen bejelentést kapunk, azonnal kimegyünk, felmérjük a helyzetet, és ha valós, akkor rögtön kiadjuk az engedélyt - fogalmazott az illetékes. Ám életveszély ide vagy oda, a soron kívüli eljárás esetén sem lehet kikerülni a több százezer forintos illetéket. Amíg azt be nem fizetik, a hivatal meg sem mozdul.
- Nem csúsztunk. Hatvan nap áll rendelkezésünkre, hogy kiadjuk az engedélyt. Még határidőn belül vagyunk, hiszen a képviselő kérésére állítottuk le a folyamatot, ez az időszak nem része a hatvan napnak. Ha a két tulajdonos is aláírja a kérelmet, rögtön intézkedünk, nem használjuk ki a rendelkezésünkre álló hatvan napot - ígérte Éles Emőke.

Várunk a sorunkra

A homlokzat még várat magára, de a tetőt már rendbe hozták.
- Évek óta elkezdődött a társasház felújítása, az egyik felét már renoválták is. Külön- külön nem léphettünk, az egész épületnek összhangba kell lennie. Már elindultak a munkálatok, de nem velünk kezdték. Talán, ha kevesebb tulajdonos van, egyszerűbb az egész. Ha picit erőszakosabb a közös képviselő, lehet, gyorsabban megy. De túl sok a „ha" és a tragédia már bekövetkezett, az üzlet előtt. A történtekről nem tehet senki, de mindenki hibázott. Várjuk, hogy az épületnek ezt a részét is rendbe tegyék, várunk a sorunkra- mondta Waldhauserné Bodnár Marianna, az Optika tulajdonosa.

Kapcsolódó írásaink:

Hozzászólások

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be vagy regisztrálj.

Legyél te az első hozzászóló.