Fernando volt a nyerőember

2012-03-24 17:02

Fernando Fernández góljával 1–0-ra legyőzte az Újpestet az NB I 21. fordulójában a DVTK, itthon tartva nagyon fontos három pontot. A piros-fehérek visszaelőzték a Kecskemétet a tabellán, s a Pécs elé kerülve az ötödik helyről várhatják a folytatást.

Benczés Miklós: Az első félidőben alig mozogtunk labda nélkül, az öltözőben erre hívtam fel a figyelmet. Túl sok volt a feleslegesen felívelt labda, ebben szerepet játszott az is, hogy Fernando nem lépett fel, és egyébként is sok hiba csúszott a játékunkba. A második játékrészben jöttek az oldalváltások, a rövid passzos, kombinatív játék, de sokkal több támadást kell vezetnünk hazai pályán, gólhelyzeteket kialakítani. Nem lehetek tehát maradéktalanul elégedett.

Zoran Spisljak:
Lehett látni, milyen sokat jelent a szerencse, mert hiába alakítottunk ki 3-4 helyzetet, nem találtunk be. Kézben tartottuk a mérkőzést, nem voltak nagy lehetőségeink, de az első félidőben azt játszották a fiúk, amit megbeszéltünk. Ha nem is megy a játék, védekezni kell, a második félidőben kihagytunk, és a Diósgyőr kihasználta a lehetőséget. Gratulálok kollégámnak, megcsinálta a DVTK, amit kellett.

19.25 |
Az újpesti tábor távozófélben megpróbált bejutni a tribünre, de a rendőrök útját állták a partizánakciónak.

A mérkőzés megtekinthetik felvételről kedden 19.25-kor a Miskolc Televízióban.

Vége a találkozónak, nyert a DVTK!

90'
Dobos váltja Luquet.

85'
Fernando helyére Abdouraman jön.

84'
Kabát 20 méterről fölé lőtte az újabb szabadrúgást.

80'
Kabát 25 méteres szabadrúgását tolta ki Radoš. Barczi jön Remili helyett.

76' GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Diósgyőr! Fernandonak gurította vissza a labdát Arze, aki 14 méterről a kapu bal oldalába helyezte a labdát. Felrobbant a stadion, 1–0!
Az újpestiek most nem petárdáznak.

75'
Arze lőtt 25-ről jócskán mellé.

68'
Lázár be is sárgul reklamálásért.

65'
Simon helyére Lázár jön.

A szurkolókon ezúttal sem múlik a siker...

59'
Tisza bal oldali szabadrúgása mindenki feje felett elszállt, a kapu mellett is.

55'
Nagy fejesét a gólvonalról vágták ki Luque szöglete után.

51'
Luque szöglete után ketten rúgtak luftot a tizenhatoson belül, Arzéé után az újpestiek kivágták a labdát.

49'
Kabát 25 méteres szabadrúgását a jobb alsóból szedte ki Radoš.

Az újpesti szurkolók üzenettel készültek, mely szerint a DVTK futballban utolsó, fogadásban első. Talán nem látták még a tabellát...

Kabáték elkezdték a második játékrészt.

Gallardo helyett Arze jött.

Benczés Miklós mindenképp győzni szeretne ma este, ehhez még hiányzik a gól...

A szünetben a kapufarúgó-verseny mellett a MOL Liga-, Magyar Kupa- és OB I-ezüstérmes Miskolci Jegesmedvék jégkorongcsapata "lépett fel".

Vége az első félidőnek,
0–0 a szünetben.

Egy percet hosszabbít Solymosi játékvezető.

45'
Kabát lőtt 21 méterről, jobbal alig a bal kapufa mellé.

43'
Vasziljević kap sárgát Seydi lerántásáért.

42'
Kényszerű cserét kell végrehajtania Spisljaknak: Proesmans megsérült, helyére Eninful áll.

36'
Luque lőtt ballal 20 méterről, Balajcza biztosan fogta a labdát.

34'
Seydi húzott el két ember mellett a jobb szélen, a harmadik megállította.

32'
Luque jobb oldali szabadrúgása után Nagy fejelt a kapu fölé.

28'
Gal ugratta ki Tiszát, de Balajcza még el tudta előle rúgni a labdát.

24'
Vági András besárgult Remili felrúgásáért, amit a középpályán követett el.

Lesben már négynél járnak a lilák.

16'
Radoš fogta Vasziljević 16 méterről leadott ballábas lövését a bal alsó saroknál.

13'
Luque jobboldali beadása volt magas a hosszún érkező Paconak.

12'
Visszatért a gyepre a DVTK 7-ese, közben elindultak melegíteni a diósgyőri cserék.

11'
Gallardot ápolják a pálya szélén, a vádliját fájlalja. Nem jó jel, hiszen a héten is emiatt nem edzhetett mindig együtt a csapattal.

"Aki nem ugrál újpesti" - szól az ultrák rigmusa, és szinte az egész stadion megmozdult. Két-háromszázan lehetnek a vendégdrukkerek.

7'
Kabát szabadrúgása után egy újpesti fejen megcsúszott a labda, mely a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

5'
Luque beadása után Gallardo cselezgetett a tizenhatos vonalánál, de a harmadik nem jött össze, szerelték a spanyolt.

A hangulat remek, mint mindig.

Útjára indult a labda, a DVTK kezdte a mérkőzést.

Jönnek a csapatok, akiket sálerdő fogad.

Az újpesti szurkolók körülbelül ötvenen vannak, egyébként 750 jegyet kaptak. A hazaiak megtöltötték a napos oldalt, az ultraszektort és a nyugdíjas szektorokban is sokan ülnek.

– Nagyon nehéz mérkőzésre számítunk idegenben – mondta Zoran Spisljak a lilák honlapjának a szombati mérkőzés előtti utolsó edzést követően. – Tudjuk, hogy a Diósgyőr hazai pályán nagyon erős, agresszív támadófutballt játszik. Úgy készülünk erre a mérkőzésre, hogy azokat a hibákat, amelyeket a Debrecen ellen elkövettünk, ezen az összecsapáson ne ismételjük meg, viszont a csapat hozzáállása taktikailag legyen olyan szervezett, fegyelmezett és hatékony, mint az utolsó kupamérkőzésünkön volt.

Ősszel a 6. fordulójában Kabát Péter és L’Imam Seydi góljával Újpesten 1–1-es döntetlen született.

A két csapat miskolci mérlege a DVTK szempontjából: 43 mérkőzés, 7 győzelem, 21 döntetlen, 15 vereség, 52 rúgott és 74 kapott gól.

A DVTK-Vénusz kora délután 10-3-ra győzte le a Galaxist az alapszakasz utolsó mérkőzésén, így az első helyen zárt.

A szurkolók a DVTK-sör mellett már DVTK-s kávét is fogyaszthatnak a büfékben.

Tisza Tibor közel száz élvonalbeli találkozót játszott az Újpest színeiben – ahova Diósgyőrből igazolt, és amelyik utolsó magyarországi klubja volt a piros-fehérek előtt, ráadásul a DVTK színeiben játszott utoljára a fővárosiak ellen.

A lilák legutóbbi bajnokijukon győztek a Kaposvár ellen (3–1), míg szerdán a Magyar Kupa elődöntő első mérkőzésén 2–1-es vereséget szenvedtek Debrecenben, így előnyt jelenthet a DVTK-nak, hogy talán egy fáradtabb vendégcsapat érkezik a katlanba.

A mai mérkőzésen Spisljak nem számíthat Lipták, Vermes, Szokol és Dvorschák játékára. A DVTK-nál Gallardo és Luque felépült, Radoš meggyógyult, a kispadon pedig Tajti Norbert ül kapusként Dobos, Abdouraman, Arze, Budovinszky, Vadász és Frizoni mellett.

17.00 |
A csapatok már melegítenek, és jelentjük, gyűlnek a nézők a K, L, M szektorokban is.

DVTK – Újpest FC
1–0 (0–0)
Miskolc, Diósgyőri-stadion, 9000 néző. V.: Solymosi Péter (Berettyán, Vágner).
DVTK: Radoš – Vági, Gal, Nagy T. Gohér – Sekour – Gallardo, Fernando, Luque – Tisza, Seydi. Vezetőedző: Benczés Miklós.
Újpest: Balajcza – Kiss T., Litauszki, Mihajlović, Fodor – Proesmans, Vasziljević, Remili, Simon K. – Rajczi, Kabát. Vezetőedző: Zoran Spisljak.
Csere: Gallardo helyett Arze (a szünetben), Fernando h. Abdouraman (85.p.), Luque h. Dobos (90.p.), illetve Proesmans h. Eninful (42.p.), Simon h. Lázár (65.p.), Remili h. Barczi (80.p.).
Gól: Fernando (76.p.).
Sárga lap: Vági (24.p.), ill. Vasziljević (43.p.). Lázár (68.p.).

Statisztika: DVTK – Újpest