Külföld

• 2014-08-23 18:57 Merkel: Ukrajna területi egységének meg kell maradnia

Németország támogatja Ukrajna területi egységének megmaradását - jelentette ki Angela Merkel kancellár szombaton Kijevben, Petro Porosenko ukrán elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.

• 2014-08-23 17:47 Balog Gábor bronzérmes 200 méter háton

Balog Gábor bronzérmet nyert 200 méter háton a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A döntő másik magyar résztvevője, Bernek Péter negyedik lett.

• 2014-08-23 17:16 Hosszú Katinka ezüstérmes 200 méter gyorson

Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 200 méter gyorson a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

• 2014-08-23 16:44 Kapás Boglárka ezüstérmes lett 1500 méter gyorson

Kapás Boglárka ezüstérmet nyert 1500 méter gyorson a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

• 2014-08-23 16:13 Cseh László ezüstérmes 100 méter pillangón

Cseh László ezüstérmet nyert 100 méter pillangón a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

• 2014-08-23 15:42 Belga Nagydíj: Rosberg nyerte az időmérőt

A világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte szombaton a Forma-1-es Belga Nagydíj időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat majd az első rajtkockából.

• 2014-08-23 09:25 Biológiai támadást tervező nőre cserélné az Iszlám Állam Foley-t

Az Iszlám Állam (IÁ) terrorista erő az általa lefejezett amerikai újságíró, James Foley életének megkíméléséért mások mellett annak a Lady al-Kaida néven ismertté vált Áfija Sziddikinek a kiszolgáltatását követelte, aki azt tervezte, hogy "piszkos bombával", Ebola-vírussal vagy vegyi fegyverrel intéz támadást az Egyesült Államok ellen - közölte pénteken a The New York Times.

• 2014-08-22 20:53 Cseh megnyerte a szétúszást, döntős 100 méter pillangón

Cseh László döntőbe jutott 100 méter pillangón a berlini úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján, mivel szétúszásban legyőzte a francia Mehdy Metellát.

• 2014-08-22 20:13 Hosszú Katinka döntős 200 méter gyorson

Hosszú Katinka a harmadik legjobb idővel jutott 200 méter gyorson a szombati fináléba a berlini úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

• 2014-08-22 19:51 Hende: elfekvő készletekből küld hadfelszerelést Magyarország a kurdoknak

Elfekvő készleteiből küld lőszereket és más hadfelszerelést a kurdok támogatására a Magyar Honvédség Irakba – jelentette ki a honvédelmi miniszter újságírói kérdésre válaszolva pénteken Szombathelyen.

• 2014-08-22 19:21 Kazah üzleti lehetőségekről tárgyaltak magyar kkv-k

Mintegy 60 vállalkozás vett részt a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) által szervezett kazah-magyar üzletember-találkozón, ahol az érdeklődők megismerkedhettek a másik ország gazdasági helyzetével, a helyi lehetőségekkel és konkrét üzletekről is tárgyalhattak – tájékoztatott a kereskedőház pénteken.

• 2014-08-22 18:51 Még egy évtizedig tarthat a globális felmelegedés lassulása

Még egy évtizedig tarthat a globális felmelegedés lassulása, azt követően újra gyors hőmérsékletemelkedésre lehet számítani – állítja egy új tanulmány, amely a Science folyóiratban jelent meg.