Aronjan legyőzte Kramnyikot

2007-05-07 00:00MiNap Online Szerzők listája

Az örmény sakkozás ismét ünnepel, Levon Aronjan hazai pályán 4-2-re legyőzte Vlagyimir Kramnyikot. A hatjátszmás rapid mérkőzés zárónapján mindkét parti pontosztozkodással fejeződött be. Az orosz világelső akár mindkét összecsapást megnyerhette volna, s ezzel kiegyenlíthette volna hátrányát.

A taktikai motívumokban gazdag csatározásokban azonban Aronjan két remivel megőrizte kétpontos előnyét, és a világbajnok-jelölti párosmérkőzései előtti főpróbája nagy sikerrel zárult.

Forrás: [origo]Az ötödik játszmában Kramnyik királya nagy adok-kapok után hódító útra indulhatott, de a kivitelezésbe hiba csúszott, matt helyett el is veszíthette volna a partit. Nagy esélyt mulasztott el a hatodik összecsapás során is, taktikailag sebezhető volt, sima nyerést hagyott ki. A harmadik játéknap eredményei:
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2772) - Levon Aronjan (örmény, 2759) döntetlen (Benoni védelem, 47)
Levon Aronjan (örmény, 2759) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2772) döntetlen (Szláv védelem, 55)A párosmérkőzés végeredménye:
Levon Aronjan - Vlagyimir Kramnyik 4 - 2 (0 - 1 , 1 - 0, 1 - 0, 1 - 0, döntetlen, döntetlen)Kramnyik,V (2772) - Aronjan,L (2759)
Benoni védelem [A60]1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 c5 4.d5 exd5 5.cxd5 b5 6.Hd2 Hxd5 7.Fg2 Hc7 8.Fxa8 Hxa8 9.b4 c4 10.a4 Fxb4 11.Vc2 Fb7 12.Hgf3 a6 13.axb5 axb5 14.Vb2 Vf6