Belföld

PMFC – DVTK: a nyeretlen a veretlen ellen!

2014-08-24 18:16

A labdarúgó NB I 5. fordulójában a bajnokságban még nyeretlen PMFC-MATIAS, a veretlen Diósgyőri VTK együttesét fogadta vasárnap Újmecsekalján. Az első félidőben érvényesült a papírforma, a DVTK kétgólos vezetést szerzett. A második félidő legvégén, a hazaiak a hosszabbításban, 11-esből tudtak szépíteni.

A DVTK gyakorlatilag az első félidőben lerendezte a meccset: Gosztonyi András előbb fejjel, majd lábbal volt eredményes.

A nyolcadik percben Elek Ákos ragyogó passza után Németh Milán lövését védte Gőcze. Három perccel később Gosztonyi egy szép csel után a kapufa mellé lőtt. A túloldalon egy szabadrúgás után Pölöskey fejelt a kapu mellé, de már lesen volt. A 14. percben Grumic megcsúsztatott egy bedobást, Gosztonyi pedig 8 méterről a jobb sarokba fejelt (0-1). A 18. percben Pölöskey visszagurítását Heffler Norbert lőtte fölé. Három perccel később Gosztonyi 22 méterről, szabadrúgásból csavart szépen a kapu jobb alsó sarkába (0-2).

A 25. percben Bacsa Patrik vezette kapura a labdát, de addig várt a lövéssel, amíg a kapujából kivetődő Gőcze Gergő megkaparintotta. A 31. percben Heffler Norbert veszélyes lövése után Antal Botond reflexmozdulattal védett. Az 57. percben előbb Márkvárt, majd Rácz Ferenc lövését is védte Antal Botond.

A 68. percben Márkvárt lőtt a kapu mellé. A pécsiek csak egy óra elteltével kezdték erőltetni a támadásokat, és egyre veszélyesebben fociztak. A 78. percben Fröhlich lőtt fölé, a hajrában Bognár István veszélyeztetett. A 94. percben Okuka megrúgta Fröhlich Rolandot a tizenhatoson belül, ezért büntetőt kapott a Pécs, amit Wittrédi értékesített (1-2).

OTP Bank Liga, 5. forduló

Pécsi MFC-Matias – Diósgyőri VTK 1-2 (0-2)

Pécs, 1200 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

PMFC: Gőcze – Nagy J. (Wittrédi, 76.), Balogh B., Romics, Uzoma – Horváth A., Mohl (Rácz F., 33.), Szatmári, Márkvárt – Heffler N., Pölöskey (Fröhlich, a szünetben). Megbízott edző: Kulcsár Árpád

DVTK: Antal B. – Okuka, W. Alves, Kádár, Huszics – Gosztonyi (Takács T., 78.), Elek Á., Nikházi (Egerszegi, 68.), Németh M. (Bognár I., 52.) – Bacsa, Grumics. Edző: Tomiszlav Szivics

Gólszerzők:
Wittrédi (tizenegyesből 94.), illetve Gosztonyi (14., 21.)

Korábban írtuk:

Mint ismeretes, a DVTK remekül kezdte a szezont. Hazai környezetben 2-1-re legyőzték a Puskás Akadémiát, majd az Újpest otthonában 1-1-es döntetlenre végeztek - kettős emberhátrányban. A harmadik és negyedik fordulóban szintén otthon, előbb a Szombathelyi Haladást (3-0), míg legutóbb a KTE-t (2-1) verték meg. Ezzel Szivics Tomiszlávék a tabella 3. helyéről várhatják a vasárnap esti megmérettetést.

Ezzel szemben a PMFC még nem tudott egyszerre három pontot szerezni a soros szezonban. A  nyitófordulóban 0-4 arányban nyert az MTK a Stadion utcában, azután némi balszerencsével, de 2-2-es döntetlent játszott a Pamacs a felcsúti Pancho Arénában. Az Újpest elleni 1-1 után pedig Szombathelyen is hasonló eredmény született. A Véber György irányította csapat így négy forduló után három döntetlennel, egy vereséggel, három megszerzett ponttal áll jelenleg.

- Folytatnunk kell a sorozatunkat, mert az szép és jó, de a duplán oda kell figyelnünk, mert a Pécs játszani szerető csapat. Ez egyébként nagyon jó, mert szeretek olyan csapat ellen meccselni, amelyik szereti játszani a focit. Érdekes mérkőzésre van kilátás, sok jó futballista van ellenfelünknél, a Haladás ellen is közel álltak a győzelemhez legutóbb, de mi a három pontért utazunk – nyilatkozta előzetesen Szivics Tomiszláv.

Fotó: dvtk.eu