Belföld

Újabb érmeket szerzett a magyar csapat az ifjúsági olimpián

2014-08-20 20:44

A vívó Esztergályos Patrik ezüst-, a sportlövő Péni István bronzérmet szerzett a kínai Nankingban zajló ifjúsági olimpia szerdai versenynapján. A magyarok eddig négy aranyat, egy ezüstöt és négy bronzot szereztek a viadalon.

A  vívóknál az egyéni versenyek után vegyes válogatottak részvételével csapatversenyt rendeztek, a párbajtőr egyéniben hétfőn aranyérmes Esztergályos Európa 1-es válogatottját erősítetve lett második.

Péni István légpuskában már az alapversenyben is harmadik volt 624,2 körös teljesítménnyel, majd a döntőben, ahol nulláról kezdték a résztvevők, szintén harmadik helyen végzett 183,5 körrel.

Az úszóknál Sztankovics Anna negyedik, Sebestyén Dalma pedig hetedik lett a 100 méteres mellúszás döntőjében, míg Szilágyi Liliána és Horváth Dávid egyfaránt ötödikként zárt 50 méter pillangón, illetve 200 méter mellen.

Az augusztus 28-áig tartó II. ifjúsági olimpián Magyarországot 16 sportágban – asztaliteniszben, atlétikában, cselgáncsban, kajak-kenuban, kerékpárban, kosárlabdában, ökölvívásban, öttusában, sportlövészetben, súlyemelésben, teniszben, tornában, triatlonban, úszásban, vitorlázásban és vívásban – 57 sportoló képviseli.

A kínai játékokon több mint kétszáz országból csaknem 3800, 15 és 18 év közötti versenyző méri össze erejét 28 sportágban.