DVTK

Döntőben a DVTK!

2014-05-07 20:17

Sikerült, amit Szivics Tomiszláv és a DVTK csapata eltervezett, a 4-2-es hátrányból induló Magyar Kupa-elődöntő második mérkőzését 2–0-ra hozták a piros-fehérek, így mind a két kupában a döntőbe jutottak.

Szerda délután a Magyar Kupa-döntőbe jutásért játszott a DVTK a DVSC ellen. Az első mérkőzésen 4–2-re a debreceniek nyertek, így a hazaiaknak legalább 2–0 arányban kellett megnyerni a mérkőzést ahhoz, hogy a Ligakupa után a Magyar Kupában is a döntőbe kerülhessenek.

Ez már a 21-ik percben elérhető közelségbe került, ugyanis ekkor már 2-0-át mutatott az eredményjelző. Már a második percben talpra ugrott a közönség, amikor Kostic lágy szabadrúgását fejelte a hosszúba Debreceni. 19 perccel később Bacsa Kádár indítása után a kapus felett átemelve szerezte meg a második diósgyőri találatot.

A következő jelentős esemény a 32. percben következett, amikor Bacsa ismét rásprintelt egy indításra és azt el is pöckölte Verpecz mellett, aki azonban megrúgta a mellette elszaladni akaró támadót, ezért a játékvezető felmutatta a piros lapot, így a vendégek tíz főre fogyatkoztak.
A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapatnak voltak helyzetei, de gól már nem esett, így a DVTK játssza az Újpesttel a Magyar Kupa döntőjét május 25-én!

DVTK–DVSC: 2-0
Helyszín: Miskolc, Diósgyőri stadion
Kezdési időpont: 2014. május 7. szerda 18:00
Játékvezető: Iványi Zoltán (Lémon Oszkár, Buzás Balázs; Bognár Tamás, Becséri Dániel).

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Vadász, Alves, Debreceni, Husić - Kostić, Kádár, Elek - Batioja, Futács, Bacsa. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispadon: Rajić, Eperjesi, Gohér, Egerszegi, Nikházi, Barczi, Grumić
A DVSC kezdőcsapata: Verpecz - Bernáth, Máté, Brković, Vadnai - Spitzmüller, Ludánszki, Mihelič, Bódi - Tisza, Volaš. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Kispadon: Novaković, Zsidai, Bouadla, Mészáros, Korhut, Kulcsár, Seydi.

A DVTK csapatából Gosztonyi András és Mohamadou Abdouraman két sárga lapot követő automatikus eltiltás, Lazar Marjanović sérülés miatt hiányzott.

Csere: Volaš helyett Novaković a 35., Bernáth helyett Mészáros a 46., Mihelič helyett Seydi a 69., Kostić helyett Egerszegi a 83., Batioja helyett Grumić a 85., Bacsa helyett Barczi a 89. percben.
Sárga lap: Ludánszki a 27., Máté a 80. percben.
Piros lap: Verpecz a 33. percben.
Gólszerző: Debreceni (1-0) a 2., Bacsa (2-0) a 21. percben.

Összesítésben 4-4, idegenben szerzett több góllal döntőbe jutott a DVTK.

A Magyar Kupa döntőjét 2014. május 25-én vasárnap rendezik a Puskás Ferenc Stadionban, a DVTK ellenfele az Újpest lesz. Kezdés: 20:30.

Szivics Tomiszláv
: - Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy csak álmodni lehet, a két gyors gól lendületet adott nekünk. A DVSC nem véletlenül sokszoros bajnok és most is az aranyéremre hajt, akármilyen összeállításban lépnek pályára, nehéz ellenük játszani. Részünkről akkor játszottunk a legjobban, amikor az a legfontosabb volt. Két döntőt harcoltunk ki, boldog vagyok, büszke vagyok. Az első gól után biztos voltam abban, hogy bravúrt fogunk végrehajtani, már az öltözőben láttam a fiúkon. A szurkolók ezek után talán megbocsátják nekünk azt a pár nagy pofont, amibe beleszaladtunk. Remélem, Miskolcra tudjuk hozni a kupát, mert ezek a szurkolók nagyon megérdemlik.

Kondás Elemér: - Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, már a második percben gólt kaptunk, mert nem vettünk fel egy embert, aki tisztán fejelhetett kapura. Majd összehoztuk a második gólt is és a kapusunkat is kiállították. Az első félidővel nem voltam elégedett, a másodikkal igen. Játékosaim jól játszottak, nagy nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, gólokat szerezhettünk volna, de ez nem sikerült ma.