Miskolci Jegesmedvék

Az aranygól döntött

2014-03-02 18:36

A MOL Liga elődöntőjének harmadik mérkőzésén a hosszabbításban, az aranygól döntött az Érsekújvár javára.

A mérkőzés nagy iramban kezdődött, másfél perc alatt mindkét kapusnak volt védenivalója. A 7. percben megszerezte a vezetést a Miskolc. Boyle kék vonalas bombája egy védő korcsolyáján irányt változtatott, így védhetetlenül vágódott a kapuba (1-0). Továbbra is a Jegesmedvék voltak aktívabbak, szemre is szép akciókat vezettek, közben azonban Gyenesnek is kellett nagyokat védenie. A 12. percben Faith „forintos” korongját Knox a kapuvasra vágta. Két perc múlva Roczanov maradt egyedül a kapu előtt, de a felső sarkot pár centivel eltévesztette. A 15. percben szerencsésen pattant a korong Weissmann elé, bevitte a kapu elé, és a felső sarokba lőtt (1-1).

Csak helyzetek

A második harmad eleje továbbra is miskolci fölényben telt, és a Macik sorra hagyták ki a helyzeteiket. Az Érsekújvár a játékrész felénél tudott igazán kijönni a szorításból, ekkor több veszélyes lövésük is volt, de Gyenes remekül védett. Ezután ismét a Miskolc vette át a játék irányítását, és Chovan egymás után mutatta be bravúrjait. A 18. percben kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, amelyet sajnos nem sikerült kihasználni.

Maradt a döntetlen

A harmadik harmad 3. percében ismét a Miskolcnál volt az előny: az egyik szlovák játékos a palánk mellől éppen a kapu előtt álló Roczanovhoz passzolt, aki egy kicsit kivárt, majd a sarokba lőtt (2-1). A 10. percben Jegesmedve előnyben Frolik léphetett ki egyedül, de szólóját Gyenes óriási bravúrral védte. A 12. percben a miskolci védők nem tudtak felszabadítani, és Pavesic nagy gólt lőtt (2-2). A 14. percben Chovan elképesztő bravúrral védett egy közeli lövést. Mivel minden további helyzet kimaradt, jöhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás elején a miskolciak nem használtak ki egy emberelőnyt, majd Gyenes védett egy szólót. A következő bedobás után Sucharda betalált, így a vendégek nyerték a mérkőzést.
A három nyert mérkőzésig tartó elődöntőben az állás 2-1 az Érsekújvár javára.

Jegyzőkönyv
Miskolci Jegesmedvék - HC Nové Zámky 2-3 hu. (1-1, 0-0, 1-1, 0-1)
Miskolci Jégcsarnok 1500 néző
V: Halassy, Haszonits, Soós, Vas
Gól: Boyle, Roczanov,   ill., Weissmann, Pavesic
Kiállítás: 10 perc illetve 18 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Bob Dever.
HC Nové Zámky: Chovan – Sucharda, Podstavek, Baron, Korytko, Ruzicka, Stefanka O., Dubec, Hrudik, Král, Kowalczyk, Krajcovic, Frolik, Kames, Weissmann, Caladi, Siska, Uhnák, Polcik, Pavesic, Krajcovic(k). Edző: Robert Spisak.

Bob Dever: - Két teljesen egyforma erősségű csapat jó mérkőzést vívott ma. A kritikus helyzetekben nem volt szerencsénk. Holnap győznünk kell.
Robert Spisak: - Harcos meccs volt, az elején sok hibával játszottunk. Chovan kapus a legnehezebb időszakban tartott bennünket a mérkőzésben. Készülünk a holnapi találkozóra.

fotó: Juhász Á.