DVTK

Nem sikerült a Mezőkövesd ellen

2014-02-26 20:24

A DVTK kezdte a mérkőzést, és a támadást is. De a Mezőkövesd rúgta az első gólt, és végül el is vitték a meccset a Ligakupa nyolcaddöntőjében, a párharc első, szerdai mérkőzésén, Kövesden. Visszavágó március 4-én, Diósgyőrben.

A meccs elején eredménytelenül támadott a DVTK. A 24. percben pedig egy keresztlabdát Hegedűs kapásból a diósgyőri kapu jobb alsó sarkába vágott 14 méterről (1–0). Erre gyors diósgyőri válasz érkezett: két perc múlva Futács verekedett ki magának egy labdát a tizenhatoson belül és mintegy 13 méterről ballal a kapu közepébe gurított (1–1).

Ezután mindkét csapat próbálkozásai egy „de”-vel értek véget, azaz nem sikerült gólt szerezni egyik támadásból sem. A 38. percben viszont Kostic sárga lapot kapott buktatásért.

A második félidőre Nikházi helyett Bacsa állt játékba. Szép akciókkal kezdett a DVTK, de jól védekezett a Kövesd. Az 57. percben pedig Bognár jobb oldali szabadrúgását Fótyik 7 méterről a kapuba fejelte, 2–1-re módosítva az állást.

A 60. percben Szalai sárga lapot kapott a Futács ellen elkövetett szabálytalanságért. Rögtön utána mindkét edző cserélt: Husić helyett Gohér, Balajti helyett George, Takács P. helyett Dobos lépett pályára, majd 10 perc múlva Rajczi is lement, helyette Hegedűs D. állt be, és alig néhány perc múlva a Barczi helyett Egerszegi váltással zárult a cserék sora.

Nem adta fel a Diósgyőr, sem a támadásokkal, sem a védekezéssel nem finomkodtak, utóbbi jutalmaként Gosztonyi sárga lapot kapott a 78. percben. Azonban mindez nem hozott eredményt. Annál inkább a hazai oldalon: a 88. percben Fótyik 14 méterről egy visszacselt követően kilőtte a jobb alsó sarkot (3–1), és ezzel be is állította a végeredményt.