DVTK

Győzelem az utolsón

2014-02-18 17:00

A tavaszi szezon előtti utolsó felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK labdarúgócsapata a szlovák első osztályú MFK Koąice csapata ellen kedden. Az indulatoktól sem mentes mérkőzés első félideje a kassaiaké volt, de a fordulás után jó játékkal, Futács és Batioja góljával fordítottak a hazaiak.

DVTK – MFK Koąice 2–1 (0–1)
Diósgyőr, füves edzőpálya, zárt kapuk mögött. V.: Kujbus L. (Sipos A., Marton Sz.).
DVTK: Rajić – Vági, Vadász, Alves, Gohér – Nikházi, Egerszegi, Batioja, Marjanović – Bacsa, Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
MFK Koąice: Tofiloski - Kavka, Baąista, Sekulić, Viazanko, ©inglár, Bukata, Korijkov, Đorđević, Novák, Diaby. Vezetőedző: Radoslav Látal.
Csere: Rajić helyett Radoą, Vadász h. Debreceni, Egerszegi h. Abdouraman és Bacsa h. Futács (valamennyi a szünetben), Grumić h. Barczi (62. p.), Nikházi h. Gosztonyi (72. p.), illetve Đorđević h. Peąevski (60. p.), Diaby h. Skvaąik (71. p.), Novák h Haskić (80. p.).
Gólszerző: Futács (70. p.), Batioja (85. p.), ill. Novák (22. p.).
Sárga lap: Futács (61. p.), Barczi (64. p.), Debreceni (76. p.), ill. ©inglár (57. p.).
Piros lap: ©inglár (64. p.).

Tomiszlav Szivics: Volt egy pár játékos, akinek több idő kell játszania, ezért volt ilyen az összeállításunk. Van, aki 620-650, más 400 percet játszott eddig, ezzel a meccsel rendbe hoztuk az átlagot. Volt, akit frissíteni akartam, ez sikerült is. Az utolsó két kérdőjel nem egyenesedett ki, mindketten nagyon jól játszottak ma is, amikor pályára léptek. Az utolsó héten a frissítésen lesz a hangsúly, bár egy-két variáció még van. Nekem most már az van a fejemben, hogyan kell kinéznünk a mezőkövesdi és a debreceni mérkőzésen, ami a legfontosabb.

Február 26-án, szerdán elkezdődik a tavaszi szezon, a Ligakupa nyolcaddöntőjének első felvonásán Mezőkövesdre látogat a DVTK.

A „B” csapatok mérkőzésén: DVTK – MFK Koąice 1–2

fotó: F. Kaderják Cs.