DVTK

Góllal mutatkozott be Grumić

2014-02-13 16:08

Negyedik felkészülési mérkőzését játszotta csütörtök délután a norvég élvonalbeli Vålerenga IF ellen a Törökországban edzőtáborozó DVTK. Grumić góljával vezetést szerzett ugyan a végig többet támadó Diósgyőr, de a skandinávok egyenlítettek, így továbbra is nyeretlenek kint a piros-fehérek.

A dvtk.eu beszámolója szerint minden játékos egészséges, a kapusok közül a kispadra most is Gelei Vince ült le, így ezúttal Nenad Rajić nem öltözött át. A klub Twitter-oldalának beszámolója alapján a DVTK többet támadott az első félidőben, gól azonban nem született. A fordulás után viszont rögtön betalált a Diósgyőr, a szünetben csereként beálló, a piros-fehér mezben egy perccel azelőtt debütáló Miroslav Grumić révén. A 77. percben egyenlítettek az északiak, s bár több helyzetet is kialakított a DVTK – a friss igazolás is veszélyeztetett még párszor – a végeredmény 1–1 lett.

DVTK – Vålerenga IF (norvég) 1–1 (0–0)
Antalya, Miracle Resort Hotel Futbol Kompleksi. V.: Zaven Hovhannisjan (Vanik Simonjan, Erik Arevshatjan; Gevorg Egoyan, Edgar Sahakyan).
DVTK: Radoš – Vági, Debreceni, Alves, Gohér – Egerszegi, Abdouraman, Barczi. Marjanović – Batioja, Bacsa. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
VIF: Kongshavn - Gunarsson, Muri, Høgh, Iqbal - Stengel, Nilsen, Grindheim - Mathisen, Berre, Holm.
Csere: Barczi helyett Grumić (a szünetben), Egerszegi h. Nikházi és Bacsa h. Boros (68. p.), Radoš h. Gelei (74. p.), illetve Gunnarsson h. Larsen (46. p.), Mathisen h Calvo és Berre h Kjartansson (50. p.), Grindheim helyett Blårud (62. p.), Høgh h. Gonzalez, Iqbal h. Thomassen és Holm h. Zahid (72. p.)..
A DVTK gólszerzője: Grumić (46. p.), illetve Muri (77. p.).
Sárga lap: Gohér (82. p.), illetve Holm (25. p.), Iqbal (68. p.).

A DVTK utolsó edzőmérkőzését pénteken játssza Törökországban.