DVTK

Kikapott Antalyában a DVTK

2014-02-07 19:10

Hetedik felkészülési mérkőzésén az eddigi legerősebb játékerőt képviselő csapattal találkozott a DVTK az első törökországi mérkőzésen, ahol a játékvezető három büntetőt is ítélt – írja a dvtk.eu. Futács Márkó is tizenegyesből talált be, de ez kevés volt a három kazah góllal szemben.

FK Asztana – Diósgyőri VTK 3–1 (1–0)
Antalya, Mardan Sportközpont. Játékvezető: Łukasz Bednarek (Dawid Bukowczan, Jaroslaw Przybyl).
FK Asztana: Loginovsz – Pikalkin, Aničić, Dmitrenko, Somko, Zsukov, Bejszebekov, Sahmetov, Foxi, Nuszerbajev, Osztyapenko. Vezetőedző: Ioan Andone.
DVTK: Rajić – Eperjesi, Vadász, Kádár, Husić – Elek, Kostić – Gosztonyi, Bacsa, Barczi – Batioja. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Csere: Bacsa helyett Futács, Osztyapenkó helyett Sissero, Nuszerbajev helyett Muzsikov, Zsukov helyett Kojašević mind a szünetben, Batioja helyett Marjanović az 51., Rajić helyett Radoš, Husić helyett Gohér és Kostić helyett Nikházi a 60., Elek helyett Abduraman, Vadász helyett Debreceni és Eperjesi helyett Vági a 65., Loginovs helyett Erić a 66., Kádár helyett Alves a 68., Gosztonyi helyett Boros a 73., Pikalkin helyett Ahmetov a 80., Somko helyett Smagulov a 86. percben.
Gólszerző: Osztyapenkó (1-0) a 45+2., Kojašević (2-0, 11-esből) az 59.,  Futács (2-1, 11-esből) a 62., Sissero (3-1, 11-esből) a 65. percben.
Sárga lap: Batioja a 33., Kádár a 45., Abdouraman és Nikházi a 75. percben.

Tomiszlav Szivics: Egy nagyon erős ellenféllel találkoztunk és a mai mérkőzés pontosan megmutatta, hol tartunk. Az első félidőben minden rendben volt, igaz nem szabad ilyen gólt kapni az utolsó percben. Még életemben nem láttam hat perc alatt három büntetőt befújni, amit nem szeretnék kommentálni. Nem szabad elfelejteni, hogy alapozni és a tavaszi szezonra felkészülni jöttünk, és ma is több kérdésemre választ kaptam.

fotó: Kocsis Norbert