DVTK

Magabiztos győzelem a másodikon

2014-02-01 18:12

A mai nap második felkészülési mérkőzésén a szlovák másodosztályú 1. FC Tatran Prešov gárdája ellen lépett pályára a DVTK és két gólt szerezve magabiztosan győzött.

Az első félidőben nagyszerű játékkal kétgólos előnyre tett szert a DVTK a szlovák 1. FC Tatran Prešov csapata ellen, a második játékrészben pedig nem született újabb találat.

Felkészülési mérkőzés
Diósgyőri VTK - 1. FC Tatran Prešov 2-0 (2-0)

Diósgyőr, műfüves edzőpálya, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Nagy Róber (Márkus Tamás , Dr. Varga Zsolt).
DVTK: Radoš (22) - Eperjesi (31) , Vadász (23), Debreceni (14), Husić (3) - Nikházi (8), Kostić (21) - Marjanović (16), Barczi (27), Gosztonyi (18) - Furtado (30). Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
1. FC Tatran Prešov: Talian - Hatok, Zbiňovský, Jacko, Petráš, Liptak, Dzurik, Leško, Katona, Poliaček, Pekár. Vezetőedző: Ľuboš Lukáč

Csere: Marjanović helyett Bacsa és Pekár helyett Grajcar a 46., Furtado helyett Marjanović az 59. percben.
Sárga lap: Hatok a 82. percben.
Gólszerző: Kostić (1-0) a 7., Debreceni (2-0) a 45. percben.

Gólok története

7. perc: Gosztonyi szabadrúgása után előbb Kostić próbálkozott gólszerzéssel, majd Furtado duplázását védte Talian, de Zoran Kostić újabb lövése ellen már tehetetlen volt a szlovák kapus, 1-0.

45. perc: Barczi beadását a szöglethez előre húzódó Debreceni András fejelte a kapu jobb oldalába, 2-0

Szivics Tomiszláv: - Ez a találkozó volt a mai nap főmérkőzése, úgy gondolom, jól is sikerült, az első játékrész már-már olyan volt, amilyet látni szeretnék a továbbiakban. Kétgólos vezetésünk után kissé engedtünk a szorításból, a fáradtság miatt ekkor már nem mindig a legjobb döntés született. Amikor ideje lesz, akkor már nem lesz ezzel sem probléma.

A találkozókat követően az a döntés született, hogy sem José Furtado, sem Tamási Zsolt nem lesz tavasszal a DVTK játékosa. Azonban a magyar játékos teljesítménye elnyerte a diósgyőri szakemberek tetszését, és tavasszal fokozottan figyelemmel kísérik további teljesítményét.

Fotó: F. Kaderják Csilla