Szociális

„Azért dolgozunk, hogy valamicskét javítsunk a világon”

2014-01-12 17:50

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE recik_uj_iroda_131217_kcs_011.jpg

A Regionális Civil Központ Alapítvány (RECIK) 1998-as megalakulása óta igyekszik jobbá tenni az emberek életét. Ma ezt a tevékenységet három szolgáltatástípus köré szervezik: civil és közösségi, fejlesztési illetve képzési, valamint munkaerő-piaci szolgáltatások – emellett részt vesznek komplex és nemzetközi projektekben, számos egyéb szervezettel együttműködve.

A RECIK Alapítvány az egyének, az emberek alapvető szükségleteinek kíván eleget tenni segítő szolgáltatásaival. Mint Szendrák Dóra ügyvezető mondta, „a mai világban kevés a bizalom, az öröm”, ezért tevékenységükkel újra „értelmet, célt” igyekeznek adni a hozzájuk forduló személyek életének.

recik_allaskereso_klub.jpg

Az egész Borsod megyére – és emellett részben Heves, illetve Nógrád megyére – kiterjedő szolgáltatások az említett célt elérendő, a társadalmi beilleszkedést és összetartást segítik. Ennek eszközeként a közösségek és az egyének fejlesztését, valamint a foglalkoztatottság növelését jelölte meg Szendrák Dóra.

Az ügyvezető kifejtette, hogy a civil és közösségi szolgáltatások magukba foglalják az egyéb szervezetek fejlesztését és támogatását. Olyan társulásokról van szó, amelyek szintén az említett integrációs folyamatok erősítéséért dolgoznak – többek között egészségügyi támogató, vagy szenvedélybetegek társadalmi beilleszkedését elősegítő csoportok.
Olyan nagyobb rendezvényeket is szervez a RECIK Alapítvány, mint az állásbörzék, ahol az egyéb, a munkaerő-piaci integrációval foglalkozó civil szervezetek is képviseltetik magukat.

Az alapítvány hangsúlyosan foglalkozik a munkaerő-piaci integráció elősegítésével, és közvetve ehhez kapcsolódnak a fejlesztési és képzési szolgáltatások is. Az egyének készségeik, illetve személyiségük „javításával” piacképesebbé válhatnak, és jobb esélyekkel indulhatnak a munka világában.

recik_uj_iroda_131217_kcs_001.jpg

A harmadik szolgáltatástípus közvetlenül a dolgozni vágyó emberek elhelyezkedését segíti. A Weidlich-udvarban található Humán Szolgáltató Központban különböző tréningeken vehetnek részt a jelentkezők, akik többek között álláskereső klubokban sajátíthatják el azokat a technikákat, amik segíthetnek nekik munkát találni – például hogyan kell megírni egy önéletrajzot, vagy mi a helyes viselkedés egy interjú során.

Ezeken kívül komplex projektekben is részt vesz az alapítvány. A Magyarország–Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007–2013 részeként például régiók közötti tanácskozást tartottak Miskolcon a szlovák Fórum Információs Központtal karöltve – témájuk a kétnyelvű portálok és digitális tartalmak fejlesztése civil szervezetek számára volt.
Emellett Ukrajnában az uniós támogatások lehívásának módszeréről adják át tapasztalataikat, „saját házuk táján” pedig egy ÉMOP-os projekt részeként újulhatott meg az alapítvány irodája.

recik_tanacsadas.jpg

Eredményeik felsorolásaként Szendrák Dóra elmondta: 18 uniós projektben vettek és vesznek részt, több mint 10 000 fő számára nyújtottak munkaerő-piaci szolgáltatást, akik közül 3000 ember sikeresen el is helyezkedett. Elindítottak 5 saját fejlesztésű felnőttképzési programot, képzéseiken pedig 2400-an vettek részt.

Az ügyvezető összegzésként hangsúlyozta, hogy a tömeges elhelyezkedést célzó programok nem működnek, egyéni szinten kell foglalkozni a munkanélküliekkel. Ezt kilenc érték mentén teszi a RECIK Alapítvány: nyitottság, hitelesség, kompetencia, függetlenség, szinergia, fejlődés, szervezettség, eredményorientáltság, és minőség.
Mint mondta, „azért dolgozunk, hogy valamicskét javítsunk a világon” – ezen fáradozik a tízfős menedzsment és a 18 külsős munkatárs.

minap.hu
Fotó: minap.hu archív, RECIK Alapítvány



Az értékeléshez be kell jelentekeznie.

Hozzászólások

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be vagy regisztrálj.

Legyél te az első hozzászóló.

Miskolc TV mai műsora

2024-04-29 (Hétfő)
Nincs műsorkiírás erre a napra... nézzen vissza később!