Egyetemváros

Segítő kéz a hátrányok leküzdésére

2013-12-11 11:18

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE egyetemi_vetelkedo_mab_131210_ja_9.jpg

A régióban jellemző társadalmi és területi hátrányok csökkentését célozza az észak-magyarországi térség három felsőoktatási intézményének – a Miskolci Egyetem, az egri Eszterházy Károly Főiskola és a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola – együttműködésében indított KEZEK elnevezésű program. A térségfejlesztési alprogram keretében esettanulmány-készítő versenyt rendeztek kedden a Miskolci Akadémiai Bizottság székházában.

– A KEZEK program egy rendkívül szerteágazó projekt, melynek csak egy apró „szelete” a mostani verseny – ismertette G. Fekete Éva projektvezető, a Miskolci Egyetem Munka- és Társadalom-gazdaságtan Intézeti Tanszék vezetője. – A program azt vizsgálja, hogyan tud egy egyetem segítő kezet nyújtani a társadalmi és területi hátrányokkal küzdő térségek, régiók számára. A projekt térségfejlesztési alprogramjában a mi feladatunk az, hogy az egyetem hallgatóit közelebb vigyük a leghátrányosabb térségekhez, ezzel erősítve gyakorlati felkészültségüket is.

A program hozzájárul ugyanakkor a régió értékeinek feltárásához, a jövőről való pozitív gondolkodáshoz, a helyi problémák beazonosításához, s az ezekre adott válaszok, megoldások megismeréséhez és átvételéhez – tette hozzá a projektvezető.

egyetemi_vetelkedo_mab_131210_ja_1.jpg

A miskolci projektrész a hallgatóknak a leghátrányosabb helyzetű térségek fejlesztésének speciális feladataira való felkészülést segítő, országos hatókörű MARGÓ esettanulmány-készítő verseny meghirdetésén és a Periféria Nyári Egyetem megszervezésén túl a Dél-Cserehát térségében végzett kutatási-fejlesztési tevékenységeket is tartalmazza.

A keddi verseny Korompai Attila, a Corvinus Egyetem tanárának előadásával kezdődött, aki a perifériák fejlesztésének elméleti és módszertani kérdéseiről beszélt. A verseny döntőjében 5 felsőoktatási intézmény csapata mutatta be és értékelte az általa kiválasztott térség helyi foglalkoztatás terén tett kezdeményezéseit, valamint ismertette saját, a helyi foglakoztatás növelését célzó javaslatait. Többek között Bükkszentkereszt, Trizs, Ragály, Alsószuha és Hernádszentandrás foglalkoztatási helyzetéről is szóltak az előadók. A beadott dolgozatokat és a prezentációt háromtagú zsűri, valamint a közönség értékelte. Az összesített értékelés alapján a Miskolci Egyetem csapata a 3. helyet szerezte meg.

– A versenyt immár 4. alkalommal rendeztük meg, s bátran mondhatom, egyre jobb dolgozatokat kapunk – értékelt röviden a megmérettetést követően G. Fekete Éva. – A visszatérő versenyzők is sokat fejlődtek, hozzá kell azonban tennem, hogy a kiírás is finomodott. Ezúttal kimondottan a települések foglalkoztatási kezdeményezéseit helyeztük a középpontba. A projektvezető elmondta, terveik között szerepel egy közös adatbázis, egy „esettanulmány-bank” létrehozása is, melyben az eddig összegyűjtött tapasztalatokat összegeznék.

Kujan I.
fotó: Juhász Á.



Az értékeléshez be kell jelentekeznie.

Hozzászólások

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be vagy regisztrálj.

Legyél te az első hozzászóló.

Miskolc TV mai műsora

2024-04-26 (Péntek)
Nincs műsorkiírás erre a napra... nézzen vissza később!