Miskolci Jegesmedvék

Győzelem Újpesten is

2013-10-07 22:32

Magabiztosan győzött Újpesten a Miskolci Jegesmedvék csapata hétfőn este. A Macik összeállítása egy kicsit átalakult vasárnaphoz képest, ugyanis Hajós megsérült, bemutatkozott viszont a klubbal próbaszerződést kötő Roczanov Dezső.

Az első helyzetet az Újpest hagyta ki, majd rögtön emberelőnybe is kerültek, de a Macik jól védekeztek. Nem sokkal ezután újabb esélyt kapott a hazai csapat az emberelőnyös játékra, de ezt sem tudták kihasználni. A Jegesmedve gépezet egy kicsit csikorgott, ám a 13. percben mégis megszerezték a vezetést: Metcalfe közelről talált be a hazai kapuba (0-1). A gól megfordította a mérkőzés menetét, ettől kezdve a Miskolc átvette a játék irányítását, több helyzetet is kidolgoztak, de újabb gól már nem esett.

Egy-egy gól mindkét oldalon

A második harmad 4. percében Tóth lőtt közelről egy védő szorításában, de Hajek védett. Egy perccel később Boyle fonák emelése alig ment fölé, röviddel később DeBruyn lőtte fejbe a kapust. Hajek ezt jelezte a bíróknak, akik azonban nem szakították meg a játékot. A 6. percben Oroszt lökte ellenfele a palánkra, mire ő mérgében megütötte ellenfelét. Az újpesti csatár semmit, Orosz 2+2 percet kapott. Ebből az előnyből egyenlített az Újpest: a 8. percben Sweeney mattolta egy csel után Duscheket (1-1). A második hátrányt már kivédekezték a Macik, és nem sokkal ezután vissza is vették a vezetést. A 14. percben Knox ment el a bal szélen, remekül centerezett középre, és az érkező Faith kapásból vágta a korongot a hálóba (1-2).

Üres kapus gól a végén

A harmadik harmad 6. percében egy formás miskolci támadás végén Popovics volt eredményes (1-3). Ezután folytatódott a miskolciak enyhe fölénye, ám hiába támadtak többet, sorra kapták a kiállításokat. A 12. percben az újabb hazai előnynél az újpesti szakvezetés kockázatos döntést hozott, lehozták a kapust, így 6 a 4 ellen játszhattak. Erre azonban rá is fáztak, hiszen miután Tóth kapuvasat lőtt, fél perccel később Metcalfe célozta meg a védekező harmadból az üres kapu. A korong ugyan nem sokkal mellé ment, Knox azonban utána ment, és oldalról betalált (1-4). A Jegesmedvék először négy perccel a meccs vége előtt játszottak emberelőnyben.

A Jegesmedvék kicsit nehézkesen kezdték a mérkőzést, az első góljuk után azonban már enyhe fölényben játszottak végig, és legyűrték a lelkes újpesti fiatalok ellenállását.

Miskolci Jegesmedvék:
Duschek – Boyle, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Roczanov, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Mayer Péter.

Újpesti TE: Hajek – Vecaj, Horváth, Dorner, Kovács, Jankovics, Ódry, Zalaváry, Sweeney, Fodor, Dömötör, Virág, Fekti, Maklári, Coleman, Pichler, Grigors, Farkas, Papp, Sommer, Pleszkán(k). Edző: Ancsin János.

Mayer Péter: - Nem a legkönnyebb győzelmünk volt, de értékes három pontot szereztünk. Az eleje szoros volt, mert az Újpest frissebben kezdett, de a meccs második felét már nyugodtabban nézhettük, és ekkor a gólok is jöttek.